• NOVÁ EPOCHA
  • POČÁTKY
  • VÍTĚZSTVÍ
  • GALÉRIE

SYMBOL NEKOMPROMISNÍHO VÝKONU

Nová epocha Quadrifoglio

Díky svým inovacím a prvotřídní výkonnosti jsou modely Giulia Quadrifoglio a Stelvio Quadrifoglio esencí sportovnosti a potěšení z jízdy Alfy Romeo.

Rozsáhlé použití ultralehkých materiálů a vynikající zážehový motor 2.9 V6 Bi-Turbo o výkonu 510 k stojí za skvělou výkonovou hmotností. Dokonalé rozložení hmotnosti na nápravy v poměru 50:50 pak přináší výjimečné dynamické chování.

POČÁTKY

SYMBOL ZROZENÝ Z POVĚR, KTERÝ SE STAL LEGENDOU

Původ

Vše začalo v roce 1923. Ugo Sivocci tehdy zvítězil v závodě Targa Florio s vozem Alfa Romeo RL nesoucím namalovaný symbol čtyřlístku na bílém podkladu diamantového tvaru. Bohužel jen o několik měsíců později Sivocci zahynul během testování. Vůz, který testoval symbol čtyřlístku postrádal. Od tohoto smutného dne se symbol Sivocciho štěstí stal symbolem nekompromisní vášně Alfy Romeo pro motoristické závody. A tato tradice přetrvává už celá desetiletí.

VÍTĚZSTVÍ

VÍTĚZNÝ ODKAZ QUADRIFOGLIA

Symbol světových triumfů

Ať už jde o hlavní motoristické závody, okruhy nebo šampionáty, symbol Quadrifoglio figuruje v jejich síních slávy. Alfa Romeo získala v letech 1950 a 1951 vůbec první dva tituly Mistra světa formule 1. Přesto jde jen o zlomek z mnoha úspěchů v motoristickém sportu. Alfa Romeo je držitelem 5 mistrovských a stovek evropských a italských titulů. Tato vítězství představují mnohem víc než jen historii Alfy Romeo: jsou nedílnou součástí každého modelu Quadrifoglio.

SEZNAMTE SE S LEGENDOU
GALÉRIE