POHON VŠECH KOL Q4

ČIRÁ RADOST Z JÍZDY NA KAŽDÉM POVRCHU

ČIRÁ RADOST Z JÍZDY NA KAŽDÉM POVRCHU

Díky inovativnímu systému pohonu všech kol Q4 (AWD), jímž jsou vybaveny modely Giulia a Stelvio, si řidič může za všech okolností nerušeně vychutnávat špičkový výkon, jedinečné pocity z jízdy a prvotřídní bezpečnost. Systém Q4 monitoruje v reálném čase úroveň přilnavosti kol k povrchu a zásahy řidiče a zajišťuje perfektní trakci a nejlepší výkon tím, že rozděluje ideální množství točivého momentu mezi přední a zadní nápravu. Chování vozu se tak neustále přizpůsobuje jízdním podmínkám a vůz poskytuje špičkový komfort, perfektní přilnavost a nesrovnatelnou ovladatelnost. Je úplně jedno, jestli jedete na sněhu, ledu, v dešti, na štěrku nebo v písku – systém pohonu všech kol Q4 vám zaručí ten nejlepší požitek z jízdy na každém povrchu a za každého počasí.

NEJLEPŠÍ OVLADATELNOST VE SVÉ TŘÍDĚ

NEJLEPŠÍ OVLADATELNOST VE SVÉ TŘÍDĚ

Systém pohonu všech kol Q4 od Alfy Romeo je připojitelný a za normálních okolností v běžných podmínkách přilnavosti pracuje v režimu pohonu zadních kol (RWD), což znamená, že 100 % točivého momentu posílá na zadní kola. Při klesající přilnavosti těchto kol však systém okamžitě posílá až 50 % točivého momentu motoru na přední nápravu, přičemž rozdělování točivého momentu je nepřetržitě upravováno s vysokou přesností na základě aktuálních podmínek přilnavosti a jízdních zásahů řidiče. Díky rozdílným převodovým poměrům mezi přední a zadní nápravou systém Q4 dokáže vůz ihned stabilizovat a dovoluje mu tak rychlejší výjezdy ze zatáček. Na silnici se to projevuje nejlepší ovladatelností modelů Giulia a Stelvio ve své třídě, pokud jde o trakci a směrovou stabilitu.

UMĚNÍ MECHANIKY

UMĚNÍ MECHANIKY

Systém Q4 dokonale funguje s využitím pokročilých a inovativních prvků a specifik. Aktivní rozdělovací převodovka (ATC) dokáže upravit a změnit velikost točivého momentu posílaného na přední nápravu v extrémně krátké reakční době. Systém Q4 je velmi odolný a určený pro intenzivní zátěž i díky jedinečné soustavě spojky, která nepotřebuje externí chladicí systémy. To má za následek nižší spotřebu paliva a vynikající dlouhodobou jízdní spolehlivost. Systém Q4 od Alfy Romeo není běžným pohonem všech kol, je to technologický skvost, který zaručuje opravdovou radost z jízdy.

GIULIA Q4

GIULIA Q4

Giulia je výsledkem nekompromisního přístupu. Všechny vlastnosti a funkce Giulie, počínaje jejím designem až po mechaniku, spolu souzní v perfektní harmonii. Systém pohonu všech kol Q4 doplňuje dlouhý seznam mimořádných technologických řešení, která znovu posouvají laťku, co se jízdní dokonalosti týče, zase o něco výš. Giulia Q4 je triumfem dědického odkazu značky Alfa Romeo zasvěceného radosti z jízdy.

STELVIO Q4

STELVIO Q4

Nejmodernější bezpečnostní technologie a bezkonkurenční technická řešení řadí Stelvio Q4 AWD na vrchol své kategorie. Dokonalé rozložení hmotnosti v kombinaci s inovativním systémem pohonu všech kol Q4 propůjčují tomuto modelu perfekntí dynamiku a řidiče staví do centra nepřekonatelných zážitků z jízdy i v extrémních podmínkách.