QUADRIFOGLIO
VE JMÉNU ODVAHY

Legendární logo nejvýkonnějších automobilů Alfa Romeo.

SYMBOL BEZKONKURENČNÍHO VÝKONU

Díky svým inovacím a vysokému výkonu jsou Giulia Quadrifoglio a Stelvio Quadrifoglio typickými představiteli sportovního ducha a radosti z jízdy příznačnými pro značku Alfa Romeo.
Rozsáhlé použití ultralehkých materiálů a výjimečný motor 2,9 V6 Bi-Turbo o výkonu 510 k zaručují vyvážený poměr váhy a výkonu.

ZNAK LEGENDY

ZROZENÝ Z POVĚRČIVOSTI, POVÝŠENÝ NA LEGENDU

Všechno začalo v roce 1923, kdy Ugo Sivocci vyhrál Targu Florio za volantem Alfa Romeo RL se symbolem zeleného čtyřlístku, který namaloval na bílý kosočtvercový podklad. Bohužel, jen o několik měsíců později Sivocci zemřel při tragické nehodě: vůz, který testoval, jeho šťastný čtyřlístek Quadrifoglio nenesl. Od tohoto smutného dne se Sivocciho talisman stává v automobilových závodech symbolem nekonečné vášně značky Alfa Romeo a tradicí, která přetrvává po celá desetiletí.

VÍTĚZNÝ ODKAZ QUADRIFOGLIO

Představte si jakýkoli velký závod, okruh nebo šampionát a zjistíte, že ikonický čtyřlístek Quadrifoglio figuruje ve všech síních slávy. Alfa Romeo získala vůbec první titul v automobilovém šampionátu Grand Prix v roce 1925, stejně jako i první dva tituly ve Formuli 1, a to v letech 1950 a 1951. Historie značky Alfa Romeo je plná závodních úspěchů, které zahrnují 5 titulů mistra světa a stovky vítězství v italských a evropských soutěžích. Tato vítězství však představují víc než jen část historie značky Alfa Romeo: tvoří podstatu každého modelu s označením Quadrifoglio.

GIULIA QUADRIFOGLIO

Objevte sebevědomou sílu modelu Giulia Quadrifoglio. Nekompromisní výkon, dokonalé rozložení váhy, vektorování točivého momentu a výkonu v reálném čase: to vše vyvolá nebývalou radost z jízdy.

STELVIO QUADRIFOGLIO

Zažijte skutečné potěšení z jízdy v modelu Stelvio Quadrifoglio, která je synonymem nebývalé síly kombinované s vytříbenou elegancí, avantgardou a technologiemi poslední generace. To vše vyvolává ty nejsilnější emoce.