Alfa Romeo Giulia GTA

Štěstí přeje odvážným
Žádám o informace


Vyplňte formulář pro více informací.

Zjistete více

ZNOVUZROZENÍ LEGENDY

GTA je legendární zkratka, který vznikla v roce 1967 pro označení modelu Giulia Gran Turismo Alleggerita, což znamená "odlehčené gran turismo". Jednalo se o speciálně odladěnou verzi Giulie GT postavenou závodním oddělením Alfy Romeo Autodelta. V rámci oslav 110. výročí Alfy Romeo jsme se rozhodli použít stejný postup, přidali jsme výkon a snížili hmotnost. Výsledkem je vůz, který poskytuje nejlepší možný zážitek z jízdy a kterého bude vyrobeno pouze 500 kusů.

STVOŘENÉ PRO DEMONSTRACI DOKONALOSTI

Giulia GTA a Giulia GTAm jsou vybavené vylepšenou verzí našeho nejlepšího motoru Alfa Romeo 2.9 V6 Bi-Turbo, který v tomto případě dosahuje výkonu 540 k. Díky použití ultralehkých materiálů, jakými jsou uhlíkový kompozit, hliník a další kompozitní materiály se Giulia GTAm vyznačuje o 100 kg nižší hmotnosti a dosahuje tak mimořádné výkonové hmotnosti.

PŮVOD

DENNÍ VÍTĚZSTVÍ S VOZEM PRO KAŽDODENNÍ POUŽITÍ

Úspěch Giulie GTA v soutěžích byl okamžitý a stala se nespornou ikonou sportovnosti s hadem ve znaku. Získala tři po sobě jdoucí vítezství v evropském šampionátu cestovních vozů, v deseti národních šampionátech a stovkách individuálních závodech ve všech koutech světa. Způsob, jakým Alfa Romeo vylepšila image celé řady byl rovněž působivý: Giulia Sprint GTA se stala dokonalým ztělesněním sloganu "Denní vítězství s vozem pro každodenní použití".