Alfa Romeo a Sauber spolu dále pokračují jako tým „Alfa Romeo Racing“

Sauber a Alfa Romeo budou v rámci světového šampionátu F1 2019 vystupovat jako tým Alfa Romeo Racing.

Účastníkem šampionátu Formule 1 budou i v roce 2019 dvě značky s největší historií v motoristickém sportu – Sauber a Alfa Romeo. Na světových okruzích za jejich volantem usedne Kimi Räikkönen, mistr světa z roku 2007, a mladý italský jezdec Antonio Giovinazzi. Tým ponese název Alfa Romeo Racing jako nástupce loňského Alfa Romeo Sauber F1 Team.

Značka Alfa Romeo debutovala v oficiální soutěži hned druhý rok od svého založení 24. června 1910 a zvítězila v první setinové rallye v Modeně. Od té doby tato sportovní legenda dosáhla dlouhé řady vítězství a umístění na prvních stupních žebříčku v mnoha mezinárodních šampionátech včetně F1. V sezoně 2019 bude stáj Alfa Romeo Racing závodit s tradičním logem čtyřlístku, který je poznávacím znakem nejrychlejších vozů Alfa Romeo již od roku 1923.

Dlouhodobé partnerství mezi stájí Sauber a titulárním sponzorem Alfa Romeo bylo zahájeno v roce 2018. V průběhu milulého roku tento tým vykazoval kontinuální progres a šampionát ukončil 8. místem. Spolupráce byla dále prodloužena, přičemž vlastnictví a vedení stáje Sauber zůstávají beze změn a nezávislé. Cílem týmu Alfa Romeo Racing je dosahovat ambiciózních výsledků ve vrcholném motorsportu.