Historie
  • Příběh
  • Závodní vášeň
  • Srdce a duše
  • Více informací

PŘÍBĚH, KTERÝ INSPIRUJE HISTORIE AUTOMOBILOVÉHO PRŮMYSLU

Miláno, 24. červen 1910. Anonima Lombarda Fabbrica Automobili (A.L.F.A.) se probouzí k životu. První auto, 24 K, bylo navrženo Giuseppem Merosem. O pět let později, když Nicola Romeo převzal řízení, společnost změnila jméno na Alfa Romeo. Alfa Romeo se stalo symbolem čiré vášně pro auta. Jedinečný přístup při výrobě aut inspiroval nejlepší vývojáře po celém světě. Logo Alfa Romeo se stalo nezaměnitelnou ikonou nejčistších emocí pro miliony nadšenců a navždy jí i zůstane.

Závodní vášeň

VÍCE NEŽ STOLETÁ HISTORIE ZÁVODNÍ VÁŠNĚ

Od svého založení automobilka Alfa Romeo soutěžila se závodními vozy. Značka Quadrifoglio vedla v každé legendární soutěži, jakou byla Targa Florio, Mille Miglia a Le Mans. Vyhrála 5 světových titulů: na prvním světovém poháru GP v roce 1925 s modelem P2, první dva legendární světové šampionáty F1 s legendární 158 a 159 Alfetta, Světový šampionát výrobců v roce 1957 s modelem 33 TT 12 a Světový sportovní šampionát s modelem 33 SC 12. Alfa Romeo napsala mnoho stran v historii motoristického sportu s bezkonkurenčním P3, úžasným 6C 1750, s nezapomenutelným 8C, s nekompromisním 155 V6 TI DTM. Ale poslední kapitola této legendy ještě není napsaná: budoucnost patří těm, kteří mají za sebou velkou historii.

Srdce a duše

SRDCE A DUŠE VÝROBY AUT

Během více než sto let historie, Alfa Romeo nevyrábělo prostě jen auta. Každý jeho model chtěl přiblížit krásu, inspiraci a osobní požitek z jízdy. Každé Alfa Romeo je více než jen stroj, je ztělesněním technologického pokroku a inženýrské evoluce, která je symbolem nekompromisní dokonalosti. I to je důvod, proč je Alfa Romeo stále jednou z nejžádanějších značek na světě pro skutečné fanoušky aut, a to také díky ikonickým modelům, jako například: 1900, Giulietta, Giulia, 1600 Spider Duetto, 75, 164 a 147 a mnoha, mnoha dalším.

Více informací

Více informací