TÝM ALFA ROMEO F1®

Nový název, nové barvy, nová
sezóna: Rok 2023 bude dechberoucí.

NOVÁ ÉRA ZAČALA

Inovativní, odvážný, nádherný: nový vůz C43 je navržen tak, aby na závodní trati zazářil. Monopost v novém červeno-černém provedení přináší různá vylepšení nebo nové díly, je tedy zcela v duchu filozofie značky spočívající v neustálém zdokonalování.

C43 je evolucí loňského úspěšného vozu, vyznačuje se aerodynamickým paketem, 18 palcovými nízkoprofilovými pneumatikami a novým přeplňovaným hybridním šestiválcem Ferrari. Dokonale odráží odvážného ducha značky Alfa Romeo.

PŘEDSTAVUJEME NOVÝ MONOPOST C43

VALTTERI BOTTAS

Desetinásobný vítěz Grand Prix Valtteri Bottas se vyznamenal jako kouzelník již v juniorských formulích, kdy vyhrál v roce 2008 jak šampionát Formula Renault Eurocup, tak i Formula Renault Northern European Cup. Následovalo vítězství v letech 2009 a 2010 v mistrovství Formule 3. Bottas se tak stal prvním jezdcem, který dosáhl dvojnásobného triumfu.Ve formuli 2013 debutoval v roce 1 a v roce 2017 se výrazně podílel na zisku čtyř titulů v Poháru konstruktérů. V soutěži zúročuje své dlouholeté zkušenosti, čímž týmu pomáhá v postupu na vyšší příčky.

GUANYU ZHOU

Guanyu je vůbec prvním  jezdcem formule 1 z Číny: je průkopníkem, který hrál klíčovou roli v historii motoristického sportu své země. Zhou, kterému je pouhých 23 let, prokázal navzdory nízkému věku působivé schopnosti. V roce 2015 skončil druhý v italském šampionátu F4, aby následně zvítězil v evropských sériích F3 a F2 a feeder series F1. V roce 2022 byl Guanyu jediným nováčkem na startovním poli a do celého týmu přinesl talent a mladistvé nadšení.