STEJNÁ ZKRATKA, NOVÝ VÝZNAM

„S“ v označení SUV dostalo skutečný význam

SUV: sportovně užitkový vůz


Zkratka SUV pro sportovně užitkové vozidlo se stala nedílnou součástí naší slovní zásoby. Co ale znamená v případě Alfy Romeo?

Alfa Romeo od roku 1910 poskytuje zážitky z jízdy, vytváří emoce a řidiče staví do centra všeho dění, ať už se nachází na okruhu, ve městě nebo v alpském průsmyku, jakým je Stelvio, který dal prvnímu SUV v historii značky jméno. Nesporný výkon a emoce tohoto SUV staví sportovnost opět do popředí. Proč? Protože tam jednoduše patří.

HISTORIE NAPSALA NOVÝ PŘÍBĚH


Doby, kdy existovala robustní SUV vhodná pouze do terénu, jsou pryč. Změnila se i podoba a funkčnost SUV. A nyní v čele tohoto segmentu stojí Stelvio nabízející vysoce moderní technologie, exkluzivní zavěšení kol Alfalink™, naprosto precizní konstrukci a techniku a samozřejmě i nepřehlédnutelný design. Stelvio poskytuje bezpečnost, pohodlí a všestrannost, jaké od vozu SUV očekáváte, zároveň ale zcela mění představu o sportovnosti a výkonnosti vozu této kategorie.

KOMFORT, který se POČÍTÁ


Použití a účel SUV se v průběhu let nepochybně změnily. Alfa Romeo vstoupila do kategorie SUV s prostorným a vysoce výkonným modelem, jehož design přináší skutečné potěšení a komfort. Interiér doslova obklopuje řidiče a ostatní cestující a poskytuje jim dostatek prostoru i pro zavazadla. Tyto vlastnosti spolu s proslulou technikou a konstrukcí Alfy Romeo vytvářejí naprosto nekompromisní SUV, které nově definuje všestrannost SUV a ještě navíc vyvolává nezapomenutelné emoce.

VÝKON, JAKÝ JSTE DOSUD U SUV NEZAŽILI

Okouzlující linie Stelvia, prvního SUV značky Alfa Romeo, jsou dokonalou ukázkou nejlepšího italského designu. Stelvio ale navíc svými prvotřídními motory a technikou vrací slovu „sport“ ve zkratce SUV skutečný význam. 
Vznětové a zážehové celohliníkové motory generují výkon až 280 k, v případě verze Quadrifoglio dokonce 510 k. Tyto čtyřválce vytříbené konstrukce v kombinaci s nejmodernější technikou včetně turbodmychadla s variabilní geometrií lopatek a 8stupňové automatické převodovky řadí toto SUV na vrchol kategorie a nabízí bezkonkurenční výkon a účinnost.

Na co se TĚŠIT dál?


Koncept Tonale, představený na mezinárodním autosalonu v Ženevě v roce 2019, je premiérou Alfy Romeo v segmentu kompaktních užitkových vozidel a také v oblasti elektrifikace. Představuje přirozenou evoluci značky a přináší co nejefektivnější hnací jednotku schopnou poskytovat lepší výkon a jízdní dynamiku.

Alfa Romeo reinterpretuje svou vlastní DNA, aby zachytila novou představu o kráse, energii, harmonii, účinnosti a potěšení z jízdy.