ALFA ROMEO STELVIO QUADRIFOGLIO

ALFA ROMEO STELVIO QUADRIFOGLIO
  • PREHĽAD
  • STYL
  • JEDINEČNOST
  • VÝKON
  • TECHNOLOGIE
  • Galerie

ODKAZ PRVENSTVÍ

Původ nové legendy

Quadrifoglio je od roku 1923 symbolem všech závodních modelů Alfa Romeo. Tento čtyřlístek jetele, vynalezený vítězem závodu Targa Florio a legendárním řidičem Ugo Sivoccim, se i dnes drží jako značka nekompromisního výkonu a italské vášně pro automobilové závody. Všechny nejsportovnější modely této značky vedly ke zrození Quadrifoglio a úplně prvního SUV Alfa Romeo není výjimkou: Stelvio je úplně první Quadrifoglio, které je zároveň i SUV. Je koncipováno k tomu, aby bylo nejlepší ve své třídě a excelovalo, pokud jde o výkon, dynamické a řídicí vlastnosti, a vytvořeno tak, aby ve své celé čistotě reprezentovalo motto značky „La Meccanica delle Emozioni“, tedy „mechaniku emocí“. 

STYL

VYTVOŘENO K DOKONALOSTI

Znovuzrození nadčasové ikony

Giulia Quadrifoglio byla první kapitolou velkého návratu značky a Stelvio Quadrifoglio je určeno k tomu, aby v tomto odkazu pokračovalo. Od ikonické tříuhelníkové čelní masky po mohutnou boční karoserii zobrazuje tato vysoce výkonná verze prvního SUV Alfa Romeo ikonický italský přístup k designu vozidel. Má dokonalé proporce, je určeno k tomu, aby vynikalo a bylo vytvořeno pro neodolatelné jízdní zážitky. 

JEDINEČNOST

NEKOMPROMISNÍ DOKONALOST

Působivé charakteristiky Quadrifoglia

Stelvio Quadrifoglio se vyznačuje jedinečnou jízdní pozicí: vysokou, přesto sportovní, proto je určeno k tomu, aby dominoval zejména na silnici. V kabině soustředěné na řidiče je interiér charakterizován minimalistickým italským designem a je k dispozici ve 3 různých barevných provedeních. Díky nejlepšímu prostoru nad hlavou pro řidiče a cestující ve své třídě, prostornému a snadno přístupnému zavazadlovému prostoru je pohodlí a prostornost zajištěna. Přední sedadla, čalouněná alcantarou a kůží, jsou speciálně určena pro verzi Quadrifoglio a jsou navržena tak, aby zajišťovala co nejvyšší komfort a vynikající boční vedení i při ostré sportovní jízdě.

V kombinaci alcantara/kůže a s povrchy z uhlíkatých vláken se dodává i sportovní volant navržený pro tuto vlajkovou verzi.

VÝKON

NEJVÍCE VZRUŠUJÍCÍ SUV

Nepřekonatelné pocity za volantem

Stelvio Quadrifoglio pohání 2,9litrový šestiválcový motor BiTurbo o výkonu 510 k určený pro vlajkové lodě Alfa Romeo: vysoce výkonná, hliníková, monobloková hnací jednotka byla zcela vyvinuta společností Alfa Romeo a je inspirována know-how společnosti Ferrari. Obrovský litrový výkon agregátu 175 k/l znamená vynikající zrychlení a je spojen také s působivou úsporností paliva. Za tu vděčí systému deaktivace válců a četným řešením pro snížení hmotnosti, jako je kliková hřídel, střecha i kapota z uhlíkatých vláken. 

Speciální 20” litá kola, specifické výfuky pro nezaměnitelný zvuk, vzduchové výstupy na přední kapotě a aerodynamická karoserie Quadrifogliu propůjčují pocit lehkosti spojený se sportovním a robustním vzhledem.

TECHNOLOGIE

EXKLUZIVNÍ INOVACE ALFA ROMEO

Jedinečná technická řešení

Systém Alfa™ Chassis Domain Control (CDC) je „mozkem“, který koordinuje činnosti elektronické stability ESC, Alfa™ DNA s režimem RACE, aktivního vektorování točivého momentu Alfa™ Active Torque Vectoring, aktivního zavěšení kol Alfa™ a integrovaného brzdového systému (IBS).  Kromě toho pohon všech kol Alfa Romeo Q4™ zaručuje maximální trakci za všech silničních podmínek, zatímco systém vektorování točivého momentu zlepšuje trakci ve fázi zrychlování, čímž snižuje nedotáčivost nebo přetáčivost. Patentovaný systém zavěšení kol Alfa™link, lehký podvozek, dokonalá vyváženost mezi nápravami 50:50 a nejlepší odezva řízení ve své třídě zajišťují vynikající ovládání, které je určeno k tomu, aby se stalo novým měřítkem pro požitek z jízdy v SUV.

Galerie