Alfa Romeo na mezinárodním autosalonu v Ženevě 2019

Hvězdou ženevského autosalonu je Alfa Romeo s expozicí točící se kolem krásy, výkonu a exkluzivity.

• Příslušenství Mopar® pro zdůraznění osobitých vlastností modelů Giulietta, Giulia a Stelvio, včetně konektivity a stylu.

• Hvězdami expozice jsou nepochybně limitované edice Giulia Quadrifoglio a Stelvio Quadrifoglio „Alfa Romeo Racing“, které oslavují legendární závodní historii značky Alfa Romeo a vstup italského jezdce do klání Formule 1. Kromě mistra světa Kimi Räikkönena usedne do monopostu týmu Alfa Romeo Racing také italský jezdec Antonio Giovinazzi.

• Jedinečná výbava a výkon: to je Alfa Romeo Stelvio Ti, další hrdý nositel historické zkratky „Turismo Internazionale“, která zdobila ty nejlépe vybavené, technicky nejvyspělejší a nejagresivnější verze Alfy Romeo.

• V záři reflektorů se představuje rovněž nová Alfa Romeo Giulietta modelového roku 2019. Ačkoliv prošla důkladnou evolucí, její nezaměnitelné stylistické rysy a velmi výrazný sportovní charakter zůstaly beze změny.

• Další vzrušující novinky budou odhaleny během tiskové konference v úterý 5. března.

 

Praha, 26. 2. 2019 - Vozidla značky Alfa Romeo už více než jedno století působí radost bezpočtu motoristů svou krásou, italským stylem, výkonem, technologiemi a potěšením z jízdy, které zažijete okamžitě po otočení klíčku v zapalování. Letos se mohou návštěvníci ženevského autosalonu seznámit s  dalším vývojem značky, a to v mnoha různých směrech. Nic nemůže vyjádřit extrémní výkon zakořeněný v DNA Alfy Romeo lépe, než její návrat do světa Formule 1. V sezoně 2019 bude Alfa Romeo soutěžit v nejvyšší disciplíně motoristického sportu pod názvem Alfa Romeo Racing. Týmovými jezdci jsou Ital Antonio Giovinazzi a mistr světa z roku 2007 Kimi Räikkönen. V expozici Alfy Romeo v Ženevě se představuje závodní monopost C38, který se stal inspirací pro limitované edice Giulia Quadrifoglio a Stelvio Quadrifoglio „Alfa Romeo Racing“. Obě vozidla se mohou pochlubit specifickými barvami, které vzdávají hold týmu Alfa Romeo Racing. K další evoluci došlo také v oblasti exkluzivity. Označení Turismo Internazionale, zkráceně Ti, nyní zdobí nejen Giulii Veloce, ale také model Stelvio. Oba modely jsou nejlepším vyjádřením sportovnosti a exkluzivity Alfy Romeo. Nová Giulietta modelového roku 2019 nabízí díky pěti stupňům výbavy a šesti paketům ještě větší možnosti personalizace, které zákazníkům umožňují dokonale vyjádřit svou osobnost. V expozici v Ženevě se představuje elegantní Giulietta Executive v zeleném odstínu Visconti a sportovní Giulietta Veloce.

Když už je řeč o personalizaci, expozice nabízí výběr příslušenství navrženého značkou Mopar®, která se specializuje na asistenční služby, díly a péči o zákazníky všech vozidel skupiny FCA.

Další významné novinky budou odhalené během tiskové konference v úterý 5. března.

 

Speciální série Giulia Quadrifoglio a Stelvio Quadrifoglio „Alfa Romeo Racing“

Skutečnými hvězdami expozice jsou nepochybně speciální limitované edice Giulia Quadrifoglio a Stelvio Quadrifoglio „Alfa Romeo Racing“.

Limitovaná edice „Alfa Romeo Racing“ oslavuje prohlubující se účast v mistrovství světa Formule 1 ve spolupráci s týmem Sauber. Od letošního roku závodí tým pod novým názvem Alfa Romeo Racing, a to s velmi výstižným dovětkem: „since 1910“. Jedná se bezesporu o nejlepší způsob vyjádření historie Alfy Romeo založené 24. června 1910, která v motoristickém sportu zanechala mimořádně výraznou stopu. Pouhý rok po svém založení měla Alfa Romeo premiéru v oficiální soutěži a zvítězila v závodě pravidelnosti jízdy v Modeně. Od té doby se stala sportovní legendou s řadou vítězství a úspěchy na všech stupních v mnoha mezinárodních šampionátech včetně Formule 1. Synergie mezi Sauberem a značkou Alfoa Romeo, titulárním sponzorem pro rok 2018, vede k dalšímu pokroku týmu, který loňskou sezonu zakončil skvělým osmým místem. Dnes se technické a obchodní pouto mezi oběma značkami ještě více upevnilo, i když management a vlastnictví týmu zůstalo beze změny. Alfa Romeo a Sauber sdílejí stejný cíl, a sice dosáhnout velmi ambiciózního výsledku, a také důvěru ve vítězství. Návštěvníci ženevského autosalonu mohou obdivovat týmový monopost, který bude pilotovat bývalý mistr světa Kimi Räikkönen a mladý italský jezdec Antonio Giovinazzi. Přítomnost Antonia v týmu je věcí národní hrdosti, protože italský jezdec se v této vrcholné disciplíně motoristického sportu objevuje po dlouhých osmi letech. Vedle monopostu Formule 1 se představují vozidla Alfa Romeo Quadrifoglio „Alfa Romeo Racing“ ve stejných barvách.

Tato speciální edice s exkluzivním provedením karoserie je poctou nové Alfě Romeo Racing C38 a je charakteristická řadou jedinečných detailů, jakými jsou například závodní sedadla Sparco s červeným prošíváním a skořepinou z uhlíkového kompozitu, hlavice automatické převodovky Mopar® s karbonovou vložkou a volant v kombinaci kůže a Alcantary, rovněž s karbonovými doplňky. Nechybí ani speciální označení s logem Alfa Romeo. Vzrušení ze závodních okruhů je vyjádřeno v mnoha technických detailech, jakými jsou například střecha z přiznaného uhlíkového kompozitu u modelu Giulia, leštěná litá kola (19“ u Giulie a 20“ u Stelvia) nebo červené brzdové třmeny. Tyto speciální edice jsou vybaveny exkluzivním titanovým výfukovým systémem Akrapovič pro zvýraznění zvuku motoru 2.9 V6 Bi-Turbo, který byl speciálně odladěn inženýry Alfy Romeo pro zvýšení výkonu. Díky použití titanového výfuku, brzdového systému s karbon-keramickými brzdami a sedadel Sparco s karbonovou skořepinou jsou vozidla lehčí než jejich protějšky sériové produkce. Rozsáhlé využití karbonu je patrné i na krytech vnějších zpětných zrcátek, prvku V masky chladiče, bočních prahových nástavcích a prahových lištách (u Giulie).

Obě vozidla limitované edice Alfa Romeo Racing doplňují tónovaná okna, adaptivní tempomat, prémiový audio systém Harman-Kardon, infotelematický systém AlfaTM Connect 3D Nav by Mopar s 8,8palcovou dotykovou obrazovkou, funkcemi zrcadlení chytrého telefonu a digitálním rádiem DAB. Pod karoserií se ukrývá skutečné ztělesnění inženýrského umu Alfy Romeo a výkonu všech modelů s legendárním čtyřlístkem Quadrifoglio, jež je symbolem Alfy Romeo od roku 1923. Model Stelvio kombinuje motorizaci 2.9 V6 Bi-Turbo s inovativním pohonem všech kol Q4, který zajišťuje nepřekonatelný výkon, trakci, potěšení z jízdy a bezpečnost za všech situací. Obě vozidla obsahují také systém AlfaTM Chassis Domain Control, který koordinuje všechny palubní elektronické systémy pro poskytnutí nejlepšího možného výkonu a maximálního potěšení z jízdy. Systém CDC řídí specifické úkoly a současně je přiřazuje různým aktivním systémům, například pohonu všech kol Q4 (u Stelvia Quadrifoglio), vektorování točivého momentu AlfaTM Active Torque Vectoring, aktivnímu zavěšení AlfaTM Active Suspension, elektronické kontrole stability ESP a voliči jízdní dynamiky AlfaTM DNA Pro s funkcí Race. Technologie vektorování točivého momentu optimalizuje distribuci točivého momentu u Giulie a Stelvia a zdůrazňuje sportovní charakter. Dvojice elektronicky řízených spojek systému vektorování točivého momentu umožňuje řízení toku točivého momentu na jednotlivá kola odděleně. To zajišťuje optimální přenos výkonu na vozovku, i když je vozidlo na hranici dynamických možností. Jízda je tak bezpečná a zábavná i bez invazivních zásahů elektronické kontroly stability. Osmistupňová automatická převodovka ZF, dodávaná ve standardu, byla speciálně odladěná pro řazení v čase 150 milisekund v režimu Race. Převodovka má uzamykací spojku, která řidiči poskytuje silný a přesný pocit ze zrychlení po přeřazení. V závislosti na zvoleném režimu DNA optimalizuje nová automatická převodovka plynulost a pohodlí jízdy za všech podmínek včetně jízdy ve městě, a navíc zlepšuje spotřebu paliva a redukuje emise CO2. Výjimečnost tak není dána jen výkonem. Sportovní SUV i sedan Alfy Romeo jsou neuvěřitelně účinné ve smyslu spotřeby paliva a emisí, a to díky systému elektronické deaktivace válců a funkci plachtění, jež jsou k dispozici v režimu Advanced Efficiency. Pro maximalizaci potěšení z jízdy jsou oba modely vybavené pádly řazení z odolného hliníku, které jsou integrované na sloupku volantu.

 

Alfa Romeo Stelvio Ti

V expozici se představuje rovněž Stelvio vybavené zážehovým motorem 2.0 Turbo o výkonu 280 k ve spojení s 8stupňovou automatickou převodovkou a pohonem všech kol Q4. Jedná se o čtyřválcovou jednotku vyrobenou kompletně z hliníku a doplněnou hnacím hřídelem z uhlíkového kompozitu. Alfa Romeo Stelvio se zážehovým motorem 2.0 Turbo o výkonu 280 k (točivý moment 400 Nm při 2250 ot./min) představuje to nejlepší ve třídě ve smyslu akcelerace. Z 0 na 100 km/h zrychlí za 5,7 sekundy a dosáhne nejvyšší rychlosti 230 km/h. Vystavený model hrdě nese historický symbol Ti, který je zkratkou výrazu „Turismo Internazionale“ a byl vždy určen nejoblíbenějším a technicky nejvyspělejším vozům Alfa Romeo, jejichž bohatá výbava zcela předčila jakákoliv očekávání.

Stylistická personalizace vystaveného SUV je skutečně jedinečná: modrý odstín Misano je kombinovaný s novými leštěnými rámečky koncových světel a luxusní výbavou s širokým využitím uhlíkového kompozitu. Z karbonu je vyrobený jak prvek V na masce chladiče, tak i kryty vnějších zpětných zrcátek. Černý odstín se objevuje také na řadě dalších prvků včetně 20“ litých kol odhalujících žluté brzdové třmeny, dále rámečků oken a koncovek výfuku. Celkový vzhled doplňují tmavá loga Stelvio a Q4 a zatmavená okna. 

 

Alfa Romeo Giulia Veloce Ti

Alfa Romeo Giulia Veloce Ti osazená zážehovým přeplňovaným motorem o výkonu 280 k v kombinaci s 8stupňovou automatickou převodovkou a pohonem všech kol Q4 je ztělesněním technické dokonalosti řady Giulia. Giulia Veloce Ti prezentovaná v modrém odstínu Misano představuje nejexkluzivnější verzi řady, která úspěšně kombinuje sportovní vzhled modelu Giulia Veloce s přitažlivým stylem, bohatou výbavou a nejnovějšími technologiemi blízkými modelu Quadrifoglio, s kterým sdílí i řadu stylistických prvků. Černá střecha, kůží čalouněná palubní deska s karbonovými doplňky a sedadla v kombinaci kůže a Alcantary s černým prošíváním okamžitě zaujmou, stejně jako řada karbonových detailů od Moparu, například podsvícené prahové lišty s logem Alfa Romeo, prvek V na masce chladiče, vložka na hlavici řadicí páky a kryt vnějších zpětných zrcátek. Boční prahové nástavce s karbonovou vložkou a zadní spoiler pocházejí z modelu Quadrifoglio. Leštěná 19palcová pětiotvorová litá kola a žluté brzdové třmeny jsou stylistickým odkazem na svět motoristického sportu.  

Sportovní osobitost tohoto modelu potvrzuje extrémní péče věnovaná detailům a rozsáhlé použití uhlíkového kompozitu neboli karbonu. Konfiguraci Giulie Veloce Ti doplňuje infotelematikcký systém AlfaTM Connect 3D NAV s 8,8palcovou dotykovou obrazovkou, funkcemi zrcadlení chytrého telefonu a digitálním rádiem DAB, adaptivní tempomat, tónovaná okna a prémiový audio systém Harman Kardon.

 

Alfa Romeo Giulietta Executive

Expozice značky Alfa Romeo v Ženevě by nebyla úplná bez nové Giulietty Executive, jež je k vidění v zeleném odstínu Visconti a s hnědým koženým čalouněním Chocolate, včetně obložení dveří a palubní desky. Vůz je určen těm, kteří hledají nejvyšší míru jedinečnosti a exkluzivní povrchové úpravy: matný prvek V masky chladiče a rámečky světlometů, chromované kryty vnějších zpětných zrcátek, kliky dveří, prvky na zadním nárazníku, rámečky oken a logo Giulietta. Interiér zdůrazňuje pohodlí prostřednictvím 6,5palcového infotelematického systému UConnnect Radio-Nav, zadní loketní opěrky, senzorů deště a stmívání, elektrochromatického vnitřního zpětného zrcátka, elektricky ovládaných vnějších zrcátek a parkovacích senzorů vpředu a vzadu. Stupeň výbavy Executive doplňují střešní okno a nová 18palcová litá kola s pěti zdvojenými paprsky a leštěnou diamantovou úpravou.

Pod kapotou se nachází vznětový přeplňovaný motor 1.6 MultiJet o výkonu 120 k (Euro 6D-temp) v kombinaci s dvouspojkovou automatickou převodovkou Alfa TCT. Prostřednictvím ovladače jízdní dynamiky Alfa DNA může řidič nastavit dynamické chování vozu. Změní se točivý moment motoru, odezva brzd (prostřednictvím funkce Pre-Fill), logika řazení převodovky TCT, odezva pedálu plynu, reakce elektronické kontroly stability ESP, funkce samosvorného diferenciálu Alfa Q2 a kontroly prokluzu ASR. Řidič může aktivovat jeden ze tří režimů v závislosti na podmínkách a svém jízdním stylu.

 

Alfa Romeo Giulietta Veloce

Nová Giulietta Veloce je ztělesněním sportovnosti té nejvyšší úrovně. Charakteristická je agresivnějším vzhledem a technikou pro nekompromisní ovladatelnost. Mezi klíčové prvky exteriéru patří nové sportovní nárazníky a žluté brzdové třmeny výkonnějšího brzdového systému Brembo, leskle černá povrchová úprava krytů vnějších zpětných zrcátek, klik dveří, přední masky chladiče, rámečků mlhových světel, a větší dvojitá koncovka výfuku. Úpravy exteriéru doplňují boční prahové nástavce, tónovaná okna a nová leskle černá 18palcová litá kola s pěti zdvojenými paprsky. Sportovní povaha nové Giulietty Veloce je patrná také v interiéru, který je charakteristický sedadly v kombinaci látky a Alcantary s kontrastním žlutým prošíváním a hlavovými opěrkami s logem Alfa Romeo, hliníkovými pedály a prahovými lištami, matně antracitovými doplňky a tvarovaným sportovním volantem se žlutým prošíváním, které se objevuje rovněž na hlavici řadicí páky a madle ruční brzdy.

Giuliettu Veloce pohání nový vznětový motor 2.0 JTDM v emisní normě 6D-temp s výkonem 170 k v kombinaci s šestistupňovou automatickou dvouspojkovou převodovkou Alfa TCT. Vyšší a nižší převodové stupně ovládá řidič ergonomickým voličem manuálně. Alternativně lze pak použít pádla řazení na sloupku volantu.

Paket Tech nabízí infotelematický systém Alfa Connect 7” radio by Alpine s funkcemi zrcadlení chytrého telefonu, zadní couvací kamerou a parkovacími sensory, vstupem USB-HDMI a službami Mopar® Connect. S funkcemi zrcadlení chytrého telefonu  poskytuje nová Giulietta Veloce kompletní, uživatelsky velmi přívětivý a bezpečný přístup k funkcím chytrého telefonu přímo z obrazovky vozidla.

 

Licencování

Ve vyhrazeném prostoru expozice značky Alfa Romeo je možné se seznámit s některými prestižními oficiálními značkovými předměty vyrobenými ve spolupráci se špičkovými partnery. Tyto předměty jsou dokonalým způsobem, jak vyjádřit hodnoty značky i mimo vozidlo. Jedním z nich je i limitovaná edice chronografu vyrobeného společností Eberhard & Co. pro zvýraznění prožitku z vlastnictví modelu Quadrifoglio. Švýcarský výrobce hodinek, který se od konkurence odlišuje tak jako Alfa Romeo, nepřetržitým technickým vývojem a pozorností k detailům, učinil z legendárního symbolu Quadrifoglio, který charakterizuje nejrychlejší vozy značky, nedílnou součást sofistikovaného hodinového mechanismu. Neexistuje snad lepší způsob, jak si připomenout sportovní povahu Giulie a Stelvia, než prostřednictvím vzácného předmětu každodenní potřeby. Příznivci Alfy Romeo si užívají jízdu za všech podmínek. Díky spolupráci s firmou Compagnia Ducale si mohou ducha Alfy Romeo užít i na novém jízdním kole Alfa Romeo Dolomiti e-MTB, které kombinuje snadnost použití a neuvěřitelnou všestrannost. Spojuje totiž agilitu nejpokročilejších horských kol s pomocným asistenčním elektromotorem pro dlouhou a vzrušující jízdu, dokonce i v terénu. Baterie 500Wh je zcela součástí rámu a zaručuje skvělou autonomii. Tak jako člun u jachty, je i toto kolo dokonalým doplňkem každé Alfy Romeo. Je lehké, praktické, rychlé, ekologicky ohleduplné a připravené pro vzrušující volnočasové aktivity. Premiéru má v Ženevě také nová kolekce Alfa Romeo Racing věnovaná účasti značky v mistrovství světa Formule 1.