Alfa Romeo Stelvio
 • PŘEHLED
 • STYL
 • TECHNOLOGIE
 • KOMFORT
 • POŽITEK Z JÍZDY
 • POHON
 • ÚČINNOST
 • VÝBAVY
 • Gallery

PRVNÍ SUV Z DÍLNY ALFA ROMEO

Vzrušující premiéra

Alfa Romeo vždy přicházela s modely zaručujícími dokonalou jízdu a probouzejícími vášeň pro řízení. Nabízela jedinečná mistrovská díla designu, techniky a konstrukce, která nikdy nepřestala být obdivována a napodobována. Stelvio je dalším významným milníkem v téměř 110leté historii Alfy Romeo.

Výkonné hliníkové motory poskytující nejlepší zrychlení ve své třídě, unikátní pohon všech kol Q4, perfektní vyvážení hmotnosti na nápravy 50/50, nejmodernější technologie a bezpečnostní systémy, nejlepší převod řízení ve své třídě a kliková hřídel z uhlíkových vláken – Stelvio naplní i ta nejsmělejší očekávání dokonalého zážitku z jízdy každého nadšeného řidiče.  Spojuje v sobě veškerý komfort a všestrannost SUV s nezkrotným sportovním duchem, který dokáže nabídnout pouze pravá Alfa Romeo. 

STYL

INSPIROVÁN IKONICKÝM DESIGNEM ALFA ROMEO

Nezaměnitelné emoce

Kultovní design Alfy Romeo je patrný na tomto jedinečném SUV, vyznačujícím se unikátními a esenciálními rysy značky a tvořícím stylistickou jednotu s novou Giulií. Mistrovský návrhářský přístup, který zachovává typické znaky značky, je zde výjimečný a účelný zároveň. Vše je doslova vymodelováno kolem mechanických částí vozu, podobně jako kombinéza ušitá na míru atleta. Každý detail zvyšuje aerodynamiku a umocňuje výkon Stelvia, nic tu není navíc. V Alfě Romeo se tomu říká „Smysluplná krása“.

EXTERIÉR

Víc než jen SUV

Navzdory limitům své kategorie si Stelvio uchovává identitu a silné rysy značky Alfa Romeo a navazuje na odkaz svých legendárních italských předchůdců. Stačí jeden pohled a poznáte nezaměnitelnou trojdílnou masku chladiče, výrazné linie a svalnatou zadní část. Vše je dokonale vyvážené a vytvořené s citem pro ideální proporce a ladné křivky.

INTERIÉR

Dokonale zaměřen na řidiče

Interiér Stelvia představuje naprostý zlom v kategorii SUV: nebývale vysoká, přesto však sportovní pozice při řízení, která předurčuje, kdo silnici ovládne. Interiér je čistý a minimalistický, každý detail je tu pro posílení zážitku za volantem, bez nadbytečných a rušivých příkras. S modelem Stelvio Alfa Romeo bourá stereotypy světa vozů SUV, umně kombinuje prostor, ergonomiku a komfort s bezpříkladným stylem.

VÝJIMEČNOST

Emoce tkví v unikátních detailech

Pro interiér Stelvia vybrala Alfa Romeo prvotřídní vybavení kombinující hi-tech prvky s nejkvalitnějšími materiály. Základní design palubní desky elegantně dotváří ryzí materiály, jako hliník či pravé dřevo. Kůží čalouněný sportovní volant má vestavěné tlačítko Start. Sedadla jsou čalouněna inovativní technickou tkaninou nebo prémiovou kůží Pieno Forte. 

 • STYL
 • EXTERIÉR
 • INTERIÉR
 • VÝJIMEČNOST
TECHNOLOGIE

VYTŘÍBENÉ TECHNOLOGIE

Nová úroveň inovací

Nejmodernější bezpečnostní technologie a jedinečná řešení v dané kategorii. Alfa Romeo se rozhodla dosáhnout ty nejodvážnější cíle – přichází s přelomovými inovacemi a přitom zůstává věrna svému unikátnímu přístupu k tvorbě aut. Stelvio se pyšní celou řadou špičkových technologických řešení, jako je nedávno představený integrovaný brzdový systém (IBS), autonomní nouzové brzdění (AEB) s funkcí rozpoznávání chodců nebo kliková hřídel z karbonových vláken. Stelvio přijíždí, aby změnilo kategorii SUV, vše ve jménu emocí a vzrušení.

BEZPEČNOST

Prvotřídní bezpečnostní systémy

Každá z verzí Stelvia nabízí již v základní výbavě systém varování před čelním nárazem (FCW), systém autonomního nouzového brzdění (AEB) s detekcí chodců a sledování jízdních pruhů (LDW). Pro ještě větší bezpečnost lze výbavu rozšířit o adaptivní tempomat (ACC) nebo monitoring mrtvého úhlu (BSM) s detekcí pohybu při couvání (RCTA). 

IBS

Exkluzivní premiéra

Jedinečný integrovaný elektromechanický brzdový systém z dílny Alfa Romeo zajišťuje okamžitou a přesnou reakci brzd za všech okolností. Systém dosahuje nejkratší brzdné dráhy ve své kategorii a v případě nouzového brzdění předchází vibracím ABS. Jeho unikátní design navíc výrazně snižuje hmotnost vozidla. Díky jeho schopnostem dokáže Stelvio zastavit ze 100km rychlosti na pouhých 39 metrech.

Asistent sjezdu z kopce

Připraven na každý svah

Stelvio nabízí Asistenta sjezdu z kopce (HDC) již v rámci standardní výbavy. Tento systém řidiči zajistí plynulý a bezpečný sjezd i z příkrých svahů. HDC působí na brzdový systém každého kola zvlášť, čímž zajišťuje perfektní stabilitu a bezpečnost jízdy za každé situace: včetně kluzké vozovky či prudkého klesání.

INFOTELEMATIKA

Pokročilé spojení člověk-stroj

Stelvio je vybaveno zbrusu novým infotelematickým systémem s 8,8” barevným displejem a 3D navigací, který lze snadno ovládat prostřednictvím otočného ovladače Rotary Pad na středovém tunelu. 
Stelvio je možné rovněž doplnit špičkovým audiosystémem značky Harman Kardon, jenž díky síle až 14 reproduktorů (včetně basového) umí znásobit zážitek z jízdy.  

 • TECHNOLOGIE
 • BEZPEČNOST
 • IBS
 • HDC
 • INFOTELEMATIKA
KOMFORT

UMOCNĚNÝ ZÁŽITEK ZA VOLANTEM

Více prostoru pro vaše smysly

Při navrhování Stelvia se Alfa Romeo zaměřila v první řadě na řidiče a jeho pozici při řízení: je vysoko a dává řidiči dokonalý přehled jako v tradičním SUV, zároveň však s neskutečným sportovním pocitem. Nadšení z jízdy se na palubě Stelvia přenáší na všechny cestující. Interiér je jednoduchý a funkční, připravený pojmout tři pasažéry na zadních sedadlech a zajistit jim maximální pohodlí díky snadnému přístupu a většímu prostoru pro nohy. Zavazadlový prostor s elektricky ovládanými dveřmi se může pochlubit kapacitou 525 litrů a možností dalšího rozšíření při sklopení zadních sedadel.

POŽITEK Z JÍZDY

ŘÍZENÍ A OVLADATELNOST ALFA ROMEO KONEČNĚ I V SUV

Nepřekonatelný zážitek za volantem

Stelvio je připraveno zdolat každou cestu a následovat povely a instinkt řidiče. Vždy zaručuje sportovní a přesné řízení, a to díky svým unikátním funkčním řešením a odlehčené konstrukci. Stelvio přináší strmý a ve své třídě nejlepší převod řízení, patentovaný systém odpružení AlfaÔLink a ideální rozložení hmotnosti vozidla 50/50. Hliníkové části karoserie, zadní výklopné dveře i motor byly navrženy tak, aby snížily celkovou hmotnost vozidla. Revoluční systém pohonu všech čtyř kol Q4 uzavírá výčet převratných inovací, které Alfa Romeo přináší do kategorie SUV.

Q4 POHON VŠECH KOL

Stvořen, aby ovládnul každou silnici

První SUV Alfa Romeo je vybaveno exkluzivním systémem pohonu všech kol Q4 navrženým pro kontrolu trakce v reálném čase. Systém Q4 neustále monitoruje jízdní situaci a styl řízení, aby optimálně rozložil točivý moment motoru mezi nápravy vozu. Díky své unikátní technologii zaručuje výkon, účinnost a bezpečnost pohonu všech kol za každé situace obohacený o nevšední zážitek z jízdy typický pro vozy Alfa Romeo s pohonem zadních kol. 

VYVÁŽENOST

Funkční dokonalost

Model Stelvio byl navržen tak, aby nabídl řidiči nejlepší možnou manipulovatelnost a komfort. Perfektních výsledků dosahuje díky ideálnímu rozložení váhy  50 % na zadní a 50 % na přední nápravu, patentovanému systému odpružení AlfaÔLink a nejlepšímu převodovému poměru řízení ve své kategorii. Přední dvojitá lichoběžníková náprava zajišťuje kolmý kontakt předních kol s povrchem vozovky, čímž snižuje nedotáčivost a zároveň zvyšuje přilnavost pneumatik a přesnost zatáčení. Zadní odpružení zajišťuje vysokou přilnavost k vozovce, nikoliv však na úkor komfortu. Rozsáhlé použití hliníku a kompozitních materiálů bylo zásadním krokem ke snížení celkové hmotnosti vozu. 

Alfa™ DNA

Bod zlomu v požitku z jízdy

Pouhým otočením ovladače ALFA DNA si řidič může zvolit jeden ze tří jízdních režimů. Tento revoluční systém upravuje ovladatelnost a dynamickou odezvu vozidla, působí na parametry motoru, řazení převodovky či kontrolní systémy ESP a ASR. A výsledek? Bezprecedentní SUV, které nabízí tři unikátní styly jízdy.  

 • POŽITEK Z JÍZDY
 • Q4 POHON VŠECH KOL
 • VYVÁŽENOST
 • Alfa™ DNA
POHON

MISTROVSKÝ KOUSEK ITALSKÉ INOVACE

Planoucí vášeň

Stelvio nabízí dva benzínové turbomotory s výkonem 200 a 280 k a Q4 pohonem všech kol nebo 2.2 turbodieselový motor s výkonem 210 k a Q4 pohonem všech kol. Pro ještě vyšší požitek z jízdy pak řadu motorů doplňuje take 2.2 turbodieselový 180 k motor s pohonem zadních kol. Motory Stelvia tvoří celohliníkový monoblok, jenž v kombinaci s 8rychlostní automatickou převodovkou zajišťuje vyšší výkon při současném snížení hmotnosti. Jde o nejpokročilejší a nejvýkonnější technologii, která zaručuje maximální výkon, komfort a plynulost jízdy.

ÚČINNOST

ODLEHČENÉ MATERIÁLY A POKROČILÉ TECHNOLOGIE

Vytrvalá snaha o dokonalost

Stelvio nabízí vynikající poměr výkonu a hmotnosti díky rozsáhlému použití ultralehkých materiálů: uhlíkových vláken pro hnací hřídel a hliníku pro kapotu, dveře (včetně zadních), blatníky, motor a zavěšení kol. Osmistupňová automatická převodovka a jízdní režim Advanced Efficiency ještě zvyšují úsporu paliva a snižují emise, bez ovlivnění ovladatelnosti či výkonu Stelvia.

VÝBAVY

VÝBAVY

Vyberte si své Stelvio.

Objevte jedinečnost prvního SUV značky Alfa Romeo ve třech výbavových stupních: Stelvio, Super a exkluzivní First Edition. Všechny nabízejí bohatou výbavu, prvotřídní komfort a bezpečnost a zajišťují nezaměnitelný zážitek z jízdy.

STELVIO

STELVIO

Stelvio je dodáváno se dvěma motory: 2.0 turbobenzínovým motorem s výkonem 200 k a pohonem všech kol či 2.2 Turbodieselovým motorem s výkonem 180 k a pohonem zadních kol, oba doplněné 8rychlostní automatickou převodvkou. Stelvio ve standardní výbavě nabízí:

 • 17“ hliníková kola
 • LED koncová světla
 • 6,5“ širokoúhlý barevný displej
 • Audiosystém s 8 reproduktory
 • Kožený volant
 • Textilní sedadla
 • Senzor stmívání
 • Tempomat
 • Automatická dvouzónová klimatizace

STELVIO SUPER

STELVIO SUPER 

Stelvio je dostupné se čtyřmi typy motorů: 2.0 turbobenzínovým motorem s výkonem 200 k či 280 k a pohonem všech kol, 2.2 Turbodieselovým motorem s výkonem 210 k a pohonem všech kol Q4 nebo 180 k a pohonem zadních kol. Všechny motory doplňuje 8rychlostní automatická převodvka. Stelvio Super ve standardní výbavě nabízí:

 • 18“ hliníková kola
 • Bi-xenonové světlomety
 • Prahové ochranné lišty – světlé provedení
 • Dvoubarevná přístrojová deska a obložení dveří (černá/červená/hnědá)
 • Sedadla čalouněná kůží a technickou tkaninou (tři barevné verze)

STELVIO FIRST EDITION

STELVIO FIRST EDITION 

Stelvio First Edition přidává k výbavě Super ještě tuto exkluzivní výbavu:

 • 20“ hliníková kola
 • Lakované brzdové třmeny
 • Luxusní kožená sedadla
 • Vyhřívaná a elektricky nastavitelná přední sedadla v 8 směrech s pamětí u řidiče
 • Vyhřívaný volant
 • Obložení interiéru z pravého dřeva (ořech nebo šedý dub)
 • Pádla řazení pod volantem
 • Audiosystém Sound Theatre s 11 reproduktory
 • 7“ barevný TFT displej přístrojového panelu
 • 8,8“ širokoúhlý barevný displej s 3D navigací
 • Digitální přenos zvuku (DAB)
 • Přední a zadní parkovací senzory
 • Zadní parkovací kamera   
ZJISTIT VÍCE
 • VÝBAVY
 • STELVIO
 • STELVIO SUPER
 • STELVIO FIRST EDITION
Gallery
ZJISTĚTE VÍCE O MODELU ALFA ROMEO STELVIO
Zůstaňte v obraze
Informujte mě
První představení Stelvia
Shlédnout video