ALFA ROMEO STELVIO QUADRIFOGLIO

ALFA ROMEO STELVIO QUADRIFOGLIO
  • PŘEHLED
  • STYL
  • JEDINEČNOST
  • VÝKON
  • TECHNOLOGIE
  • Galerie

ODKAZ PRVENSTVÍ

Původ legendy

Quadrifoglio je již od roku 1923 symbolem všech závodních modelů značky Alfa Romeo. Zelený čtyřlístek, poprvé použitý vítězem slavného závodu Targa Florio a legendárním řidičem Ugo Sivoccim na svém voze, je znakem nekompromisního výkonu a italské vášně pro automobilové závody. Všechny nejsportovnější modely Alfa Romeo nesly od této doby symbol Quadrifoglia a první SUV Alfa Romeo s takovými schopnostmi nemůže být výjimkou: Stelvio je úplně první Quadrifoglio, které je zároveň i SUV. Je navrženo tak, aby bylo nejlepší ve své třídě a excelovalo, pokud jde o výkon, dynamiku a jízdní vlastnosti. Stelvio dokonale reprezentuje motto značky „La Meccanica delle Emozioni“, tedy „mechaniku emocí“. 

STYL

VYTVOŘENO K DOKONALOSTI

Znovuzrození nadčasové ikony

První kapitolou opravdu velkého návratu legendy Quadrifoglio byla Giulia a Stelvio Quadrifoglio v tomto odkazu pokračuje. Tato vysoce výkonná verze prvního SUV Alfy Romeo s ikonickou trojúhelníkovou přední maskou a mohutnou boční karoserií reprezentuje pověstný italský přístup k automobilovému designu. Stelvio má dokonalé proporce a je určeno k tomu, aby vynikalo a poskytovalo řidiči mimořádné jízdní zážitky. 

JEDINEČNOST

NEKOMPROMISNÍ DOKONALOST

Působivé vlastnosti Quadrifoglia

Stelvio Quadrifoglio se vyznačuje jedinečnou jízdní pozicí: vysokou, přesto sportovní, pro vaši dokonalou dominanci na silnici. Interiér soustředěný na řidiče a vytvořený v minimalistickém italském stylu je k dispozici ve 3 různých provedeních. Řidiči i ostatním cestujícím poskytuje komfortní prostor včetně největšího místa nad hlavou ve své třídě. Zavazadlový prostor je rovněž objemný a snadno přístupný. Sedadla jsou čalouněná Alcantarou a kůží a přední, speciálně určena pro verzi Quadrifoglio, jsou navržena tak, aby řidiči i spolujezdci zajišťovala co nejvyšší komfort a vynikající boční vedení i při ostré sportovní jízdě. Sportovní volant je vyveden v kombinaci Alcantary a kůže a s prvky z uhlíkových vláken.

VÝKON

NEJVÍCE VZRUŠUJÍCÍ SUV

Nepřekonatelné pocity za volantem

Stelvio Quadrifoglio pohání 2,9litrový šestiválcový motor BiTurbo o výkonu 510 k určený pro vlajkové lodě Alfa Romeo. Vysoce výkonná, hliníková hnací jednotka, zcela vyvinuta Alfou Romeo a inspirována know-how Ferrari, nabízí vysoký litrový výkon 175 k/l, a tudíž vynikající zrychlení. Za působivou úsporu paliva vděčí systému deaktivace válců a četným řešením pro snížení hmotnosti, jako je kliková hřídel, střecha i kapota z uhlíkových vláken.

Speciální 20” litá kola, specifické výfuky pro nezaměnitelný zvuk, průduchy na přední kapotě a aerodynamická karoserie dodávají Quadrifogliu nádech lehkosti spojený se sportovním a robustním vzhledem.

TECHNOLOGIE

EXKLUZIVNÍ INOVACE ALFA ROMEO

Jedinečná technická řešení

Systém Alfa™ Chassis Domain Control (CDC) je „mozkem“, který koordinuje činnosti elektronické kontroly stability ESC, voliče jízdních režimů Alfa™ DNA s režimem RACE, aktivního vektorování točivého momentu Alfa™ Active Torque Vectoring, aktivního zavěšení kol Alfa™ Active Suspension a integrovaného brzdového systému pro zkrácení brzdné dráhy (IBS).  Navíc důmyslný pohon všech kol Alfa Romeo Q4™ zaručuje maximální trakci za všech podmínek a systém vektorování točivého momentu zlepšuje trakci ve fázi zrychlování, čímž snižuje nedotáčivost nebo přetáčivost. Patentovaný systém zavěšení kol Alfa™ Link, lehký podvozek, dokonalá vyváženost mezi nápravami 50:50 a nejlepší odezva řízení ve své třídě zajišťují vynikající ovládání, které stanovuje nové měřítko pro požitek z jízdy v SUV.

Galerie