ALFA ROMEO STELVIO QUADRIFOGLIO
 • PŘEHLED
 • STYL
 • TECHNOLOGIE
 • VÝKON
 • DYNAMIKA
 • ÚČINNOST
 • Galerie

ODKAZ PRVENSTVÍ

Původ legendy

Quadrifoglio je již od roku 1923 symbolem všech závodních modelů a zároveň nejvíce vzrušujících modelů značky Alfa Romeo. Zelený čtyřlístek, poprvé použitý vítězem slavného závodu Targa Florio a legendárním řidičem Ugo Sivoccim na svém voze, je znakem nekompromisní dokonalosti a italské vášně pro výkon. Všechny nejsportovnější modely Alfa Romeo nesly od této doby symbol Quadrifoglia a Stelvio, první SUV od Alfy Romeo, nemůže být výjimkou. Je navrženo tak, aby bylo nejlepší ve své třídě a excelovalo, pokud jde o výkon, dynamiku a jízdní vlastnosti, a aby dokonale reprezentovalo motto značky „La Meccanica delle Emozioni“, tedy „mechaniku emocí“. 

STYL

STVOŘENO K DOKONALOSTI

Znovuzrození nadčasové ikony

První kapitolou opravdu velkého návratu legendy Quadrifoglio byla Giulia a Stelvio Quadrifoglio v tomto hrdém odkazu pokračuje. Tato vysoce výkonná verze prvního SUV Alfy Romeo s ikonickou trojúhelníkovou přední maskou a svalnatou konstrukcí karoserie reprezentuje pověstný italský přístup k automobilovému designu. Stelvio má dokonalé proporce a je určeno k tomu, aby vynikalo a poskytovalo řidiči mimořádné zážitky z jízdy. 

SÍLA VE SVÉ NEJKRÁSNĚJŠÍ PODOBĚ

Dechberoucí na první pohled

Od průduchů na přední kapotě až po účelově navržené nárazníky a podběhy kol, od 20“ litých kol po výfuky speciálně vytvořené pro silný, adrenalinový zvuk: vše na Stelviu Quadrifoglio již na první pohled vypadá sebevědomě, překvapivě a nezaměnitelně. Touha po nalezení dokonalé rovnováhy se odrazila v jeho esenciálních a muskulaturních liniích, perfektně vyvažujících jeho styl a dynamiku. 

PROSTOR, PO KTERÉM SKUTEČNÍ ŘIDIČI TOUŽÍ

Panoramatický výhled začíná v interiéru

Usedněte za volant Stelvia Quadrifoglio a všimněte si vytříbenosti interiéru, znamenité pozornosti věnované každému detailu a použití špičkových materiálů, jako je kůže, která luxusně obepíná 7“ TFT displej řidiče a 8,8“ obrazovku Alfaä Connect s 3D navigací. Sedadla čalouněná Alcantarou a kůží Stelviu propůjčují sportovní a zároveň elegantní nádech a volitelně dostupná sedadla Sparco s karbonovou konstrukcí zase zajišťují maximální držení těla i při tom nejsportovnějším stylu jízdy. Interiér je dostupný ve třech barevných provedeních a k dispozici je i volant v kombinaci Alcantary a kůže s prvky z uhlíkových vláken.  

NEKOMPROMISNÍ DOKONALOST

Působivé vlastnosti Quadrifoglia

Pozice řidiče za volantem Stelvia Quadrifoglio je opravdu jedinečná: vysoká, a přesto sportovní. Interiér je soustředěný na řidiče, vytvořený v minimalistickém stylu a promyšlený do posledního detailu. Řidič je vždy v centru jízdních zážitků. Mluvíme o interiéru, kde se excelentní výkon snoubí s maximálním komfortem a kde vždy naleznete prostor i pro ty nejvíce vzrušující emoce z řízení. Detaily, jako jsou červené startovací tlačítko nebo dokonale opracované hliníkové řadicí páčky na volantu, jsou příslibem nadcházejícího vzrušujícího výkonu.

 • STYL
 • EXTERIÉR
 • INTERIÉR
 • JEDINEČNOST
TECHNOLOGIE

EXKLUZIVNÍ INOVACE ALFA ROMEO

Jedinečná technická řešení

Systém Alfa™ Chassis Domain Control (CDC) koordinuje veškeré aktivní podsystémy, jako je volič jízdních režimů Alfa™ DNA Pro, aktivní zavěšení kol Alfa™ Suspension, aktivní vektorování točivého momentu Alfa™ Active Troque Vectoring nebo integrovaný brzdový systém pro zkrácení brzdné dráhy (IBS). Pohon všech kol Alfa Romeo Q4™ poháněný šestiválcovým Twin-Turbo motorem o obsahu 2,9 litru a výkonu 510 k zvyšuje sportovní emoce a aktivní vektorování točivého momentu zlepšuje trakci ve fázi zrychlování, čímž se snižuje nedotáčivost nebo přetáčivost. Systém zavěšení kol Alfa™ Link, lehký podvozek a dokonalá vyváženost mezi nápravami 50:50 zajišťují vynikající dynamiku.

ALFA™ CDC

Sebedůvěra pramení z kontroly

Na palubě Stelvia Quadrifoglio jsou bezpečnostní systémy a všechny další aktivní systémy ovlivňující chování na silnici v reálném čase koordinovány vynikající řídicí jednotkou Alfa™ Chassis Domain Control (CDC). Všechny funkce, od voliče jízdních režimů Alfa™ DNA Pro po aktivní zavěšení kol Alfa™ Suspension, od aktivního vektorování točivého systému Alfa™ Active Troque Vectoring po integrovaný brzdový systém Alfa™ IBS, jsou synchronizovány tak, aby zajistily odměnu pro řidiče v podobě nezaměnitelné příchuti Alfa Romeo: nepřekonatelného zážitku z řízení.

BEZPEČNOST

Ty nejlepší bezpečnostní systémy

Systém varování před čelním nárazem (FCW) spolu se systémem autonomního nouzového brzdění (AEB), včetně funkce detekce chodců, systému varování při vyjetí z jízdního pruhu (LDW), adaptivního tempomatu (ACC) s funkcí Stop&Go a monitorování mrtvého úhlu (BSM), jež neustále monitoruje přítomnost překážek v blízkosti vozidla, patří mezi pokročilá zařízení, která zajišťují v modelu Stelvio Quadrifoglio vysokou úroveň bezpečnosti za jakýchkoli jízdních podmínek.

IBS

Integrovaný brzdový systém

Integrovaný brzdový systém je elektromechanickým zařízením, jež kombinuje funkce systému kontroly stability a brzdového systému a zajišťuje okamžitou a přesnou reakci brzd za všech okolností. Kromě toho, že jeho unikátní design výrazně snižuje hmotnost vozu, omezuje rovněž v případě nouzového brzdění vibrace ABS v brzdovém pedálu spolupracující s kontrolou stability.

INFOTAINMENT

Konektivita bez omezení

Stelvio Quadrifoglio přichází se zbrusu novým infotelematickým systémem AlfaTM Connect zahrnujícím 8,8“ displej s vysokým rozlišením a 3D navigaci. Ovládat lze intuitivním voličem Rotary Pad a pokročilým systémem rozeznávání hlasu. Váš model Stelvio Quadrifoglio si můžete rovněž vybavit 14 reproduktory včetně subwooferu systému Harman Kardon® Sound Theatre. 

 • TECHNOLOGIE
 • ALFA CDC
 • BEZPEČNOST
 • IBS
 • INFOTAINMENT
VÝKON

POHONNÁ JEDNOTKA

Dejte volný průchod těm nejsilnějším emocím 

Díky svému celohliníkovému motoru, schopnému prezentovat se maximálně vzrušujícím a sportovním charakterem, překračuje výkonnost Stelvia Quadrifoglio hranice pouhého výkonu. To, co činí zážitek z jízdy ve Stelviu Quadrifoglio ještě výjimečnějším, je dokonale vyrovnaný poměr výkonu k hmotnosti, který je zde nejlepší ve své třídě. V řádu pouhých několika málo sekund je rychlé sportovní srdce Stelvia Quadrifoglio – 6válcový Twin-Turbo motor o výkonu 510 k a objemu 2,9 litru – schopný spustit gejzír pocitů složený ze síly, energie a přesnosti, zatímco ve stejném okamžiku udržuje vysokou úroveň agility a jízdních vlastností, jež jsou u jiných SUV nepředstavitelné.

MOTOR

Rovnováha síly a emocí 

Pokud jde o výkon, je Stelvio Quadrifoglio na vrcholu své kategorie. Využívá hliníkového monoblokového šestiválcového Twin-Turbo motoru o objemu 2,9 litru a výkonu 510 k, doplněného novým systémem pohonu všech kol Q4 poskytujícím dokonalou trakci. Litrový výkon 176 k/l (tedy výkon motoru na jednotku zdvihového objemu) zajišťuje vynikající zrychlení z 0 na 100 km/h za pouhých 3,8 sekundy. Navíc díky svému výjimečnému systému deaktivace válců (CEM) a nízké hmotnosti, dosažené například hnacím hřídelem z karbonu, nabízí skutečně úchvatný poměr účinnosti paliva.

PŘEVODOVKA

Vášeň mění vše k lepšímu

Sportovní duch Stelvia Quadrifoglio dává průchod tomu nejlepšímu prostřednictvím 8stupňové automatické převodovky, která v režimu Race nabízí přeřazení během pouhých 150 milisekund. Převodovkou lze řadit pomocí řadicí páky ve středovém tunelu, nebo pomocí hliníkových pádel umístěných po stranách volantu. Rychlost řazení se mění podle druhu zvoleného režimu: bleskurychlé v režimu RACE a komfortnější a účinnější v režimu ADVANCED EFFICIENCY.

 • POHONNÁ JEDNOTKA
 • MOTOR
 • PŘEVODOVKA
DYNAMIKA

DYNAMIKA

Pozoruhodná rovnováha

Unikátní rozložení hmotnosti 50:50 ve Stelviu Quadrifoglio je jednou z jeho nejunikátnějších vlastností a zároveň výsledkem pečlivě zvážených materiálů: vysoce odolné oceli pro karoserii, hliníku pro zavěšení, dveře, blatníky, kapotu, zadní dveře, přední a zadní spoiler a motor a karbonových vláken u hnacího hřídele. Kombinace těchto prvků dává vzniknout energii, které není rovno. S poměrem otáčení volantu, který je nejlepší ve své třídě, a díky systému zavěšení Alfa™ Link nabízí Stelvio Quadrifoglio ohromující úroveň stability na vozovce, v čemž jednoznačně poznáte pověstnou ovladatelnost Alfy Romeo.

AKTIVNÍ ZAVĚŠENÍ ALFA™ LINK

Nejlepší jízdní vlastnosti ve své třídě 

Stelvio Quadrifoglio je vybaveno odpružením Alfa™ Link – aktivním systémem, který poskytuje přímou kontrolu nastavení zavěšení. K dispozici jsou tři různé režimy: Soft, Medium nebo Hard, které vám umožňují nastavovat stupeň tvrdosti zavěšení prostřednictvím pouhého doteku na ovladači DNA.

ALFA™ ACIVE TORQUE VECTORING

Řízení a ovladatelnost, které nemají srovnání

Stelvio Quadrifoglio je vybaveno aktivním vektorováním točivého momentu Alfa™ Active Torque Vectoring, tj. inovativním systémem, který zaručuje optimální distribuci na svých dvou zadních poloosách pomocí dvou elektronicky kontrolovaných spojek. Ať už jedete vysokou rychlostí nebo projíždíte zatáčkou či jedete na jakémkoli povrchu, výsledkem je optimální jízdní výkon.

VOLIČ REŽIMU JÍZDY ALFA™ DNA PRO

Spektakulární řízení  

Alfa™ DNA Pro okamžitě přizpůsobuje chování Stelvia Quadrifoglio podle zvoleného režimu jízdy:

 

RACE: Vypíná kontrolu stability a trakce, zvyšuje zvuk výfuku a maximalizuje výkon pro sportovní jízdu na závodní dráze.

 

DYNAMIC: Pomocí silnější reakce plynového pedálu zvyšuje rychlost řazení a modifikuje odezvu zavěšení pro sportovní řízení na vozovce.

 

NATURAL: Točivý moment a zavěšení jsou kalibrovány pro optimální komfort: dokonalá rovnováha pro každodenní řízení.

 

ADVANCED EFFICIENCY: Zvyšuje účinnost pro maximální úsporu paliva. Jedná se o nejvhodnější režim jízdy v případě podmínek snížené přilnavosti.

 • DYNAMIKA
 • ALFALINK
 • VEKTOROVÁNÍ TOČIVÉHO MOMENTU
 • ALFA DNA PRO
ÚČINNOST

ÚČINNOST

Dokonalá rovnováha mezi výkonem a účinností

Stelvio Quadrifoglio kombinuje mimořádný výkon s nejvyšší možnou mírou účinnosti, a to díky systému efektivního vypínání válců Alfa™ Cylinders´ Efficient Management (CEM), který umožňuje Twin-Turbo motoru 2,9 V6 deaktivovat tři válce. Systém Start&Stop nejnovější generace rovněž přispívá k dalšímu snížení spotřeby paliva v rámci městské dopravy.

NÍZKÁ HMOTNOST

Ultralehké materiály

Jedinečná lehkost a poměr výkonu motoru k hmotnosti jsou garantovány správnou volbou materiálů použitých při výrobě. Vysoce odolná ocel karoserie a hliník využitý na blatnících, dveřích, zavěšení kol a motoru jsou pevné a zároveň také ultralehké materiály. Navíc volba uhlíkových vláken pro hnací hřídel je dalším příkladem inovativních řešení snižujících hmotnost vozu.

SPOTŘEBA

Spotřeba snížena na minimum 

Ve Stelviu Quadrifoglio pracují všechny jeho elektronické systémy hladce, a tím pomáhají snižovat spotřebu paliva a emise. Díky patentovanému systému deaktivace válců (CEM) a funkci jízdy na volnoběh má Stelvio Quadrifoglio spotřebu paliva 9 litrů na 100 km a v kombinovaném provozu emise 210 g CO2/km.

 • ÚČINNOST
 • NÍZKÁ HMOTNOST
 • SPOTŘEBA
Galerie