Stelvio Quadrifoglio: sofistikované mistrovské dílo

Designéři a inženýři Alfy Romeo vždy velmi odhodlaně hledali způsob, jak umocnit vášeň při řízení, jak zažívat úžasný pocit, který vyvolává už jen uchopení volantu výkonem nabitého vozu nebo pohled po jeho dokonalých, mistrně zpracovaných křivkách, nemluvě o samotné jízdě. Vše v duchu filozofie a motta značky La meccanica delle emozioni, tedy mechanika emocí. A tento přístup se jasně odráží i v nejnovějším přírůstku Alfy Romeo, v nezaměnitelném Stelviu Quadrifoglio.

 

Legendy se znakem zeleného čtyřlístku vždy nabízely nekompromisní zážitek z jízdy, euforii vyvolanou zrychlením a dokonalé zpracování interiéru i exteriéru. Stelvio Quadrifoglio není výjimkou. Už jeho design napovídá, co od něj můžeme čekat a co skrývá pod kapotou – v tomto případě unikátní hliníkový 2,9litrový šestiválec s dvojitým přeplňováním Twin Turbo o výkonu 510 koní (375 kW) zakončený speciálně naladěným výfukovým systémem s krásnými čtyřmi koncovkami. Tento špičkový benzinový motor je spojen s revolučním pohonem všech kol Q4, který za běžných podmínek přenáší 100 % točivého momentu na zadní kola. Jakmile se však trakce začne blížit limitu, systém okamžitě automaticky přenese až 50 % točivého momentu na kola přední. Velmi návykové! Maximální jízdní zážitek a nemalé potěšení má však na svědomí řada dalších prvků a speciálních elektronických systémů, nad nimiž zaplesají srdce hlavně automobilovým fajnšmekrům.

 

A jak nejlépe dokázat, že první SUV od Alfy Romeo je už nyní žijící legendou, než na slavném okruhu Nürburgring? Ve své kategorii totiž drží rekord s časem 7 minut a 51 sekund. Italskou šelmu se rozhodl podrobit zkoušce pilot Formule 1 týmu Ferrari Sebastian Vettel. Vyzkoušel schopnosti tohoto SUV a dokázal, že je nepřekonatelné i na závodním okruhu. Skvěle načasováno. Rekordní čas zajel právě v době velkolepého návratu Alfy Romeo do královské disciplíny motoristického sportu, Formule 1. Po dlouhé přestávce tak může značka, jež utvořila Alfa Romeo Sauber F1 Team a je zárukou pravého motoristického adrenalinu, znovu naplno ukázat svého soutěživého ducha.

 

Alfa Romeo však myslí na to, aby kvalita a špičkové technologie nebyly pouze privilegiem řidičů Formule 1. Stelvio Quadrifoglio se proto žene k jedinému cíli: nabídnout vám výjimečné schopnosti a nezapomenutelné zážitky, při kterých budete mít pocit – jak řekl Sebastian Vettel – že „každá chvíle může trvat věčně“.