Antonio Giovinazzi přichází do týmu Alfa Romeo Sauber F1 

Italský jezdec ve formuli 1 s jednou z italských značek, která tvořila historii automobilových závodů

Hinwil 25. září 2018 – Alfa Romeo a tým Alfa Romeo Sauber F1 s potěšením oznamují, že Antonio Giovinazzi bude týmovým spolujezdcem Kimiho Räikkönena, mistra světa F1 z roku 2007, a doplní tak tým jezdců pro sezonu 2019.

V duchu své tradice objevovat a vychovávat mladé talenty si tým Alfa Romeo Sauber F1 vybral italského jezdce, který s týmem spolupracoval v posledních dvou letech, aby v kokpitu nahradil Charlese Leclerca.

 

Rozhodnutí vsadit na Antonia Giovinazziho přesně zapadá do konceptu stáje, která je svědkem návratu značky Alfa Romeo na vrchol motoristického sportu, po odchodu před více než 30 lety. Spojení značky Alfa Romeo a italského jezdce bylo přirozené a pomohlo mu rovněž silné pouto, které Giovinazziho váže k této značce od útlého mládí. Navíc je zdrojem národní hrdosti, neboť v sérii F1 již několik let nezávodil žádný italský jezdec.

Antonio Giovinazzi debutoval v seriálu F1 se stájí Sauber na Velké ceně Austrálie 2017 a potom odjel za švýcarský tým ještě jeden závod, kterým byla Velká cena Číny 2017. Navíc má za sebou několik testování a odjezdil několik volných tréninků za tento tým. Prokázal svůj talent a ambice dosahovat skvělých výsledků s týmem Alfa Romeo Sauber F1.

Antonio Giovinazzi:

„Jsem nadšený, že se můžu připojit k týmu Alfa Romeo Sauber F1. Je to pro mě splněný sen a mám ohromnou radost, že jsem dostal šanci závodit za tento tým. Z pozice Itala je pro mě velká čest, že budu zastupovat tak ikonickou a úspěšnou značku, jakou je v motoristickém sportu Alfa Romeo. Rád bych poděkoval týmu Scuderia Ferrari a Alfa Romeo Sauber F1, že mi dali tuto obrovskou příležitost. Mám velikou motivaci a už se nemůžu dočkat, až se společně vydáme na cestu za skvělými výsledky.“


Frédéric Vasseur, generální ředitel týmu Sauber Motorsport a šéf týmu Alfa Romeo Sauber F1:

„Jsme potěšeni, že můžeme zveřejnit kompletní jezdecké obsazení pro sezonu 2019. Nejprve jsme se dohodli s Kimim Räikkönenem, nesmírně zkušeným jezdcem, který nám pomůže s vývojem vozu a zrychlí celkový pokrok našeho týmu.
Spolu se značkou Alfa Romeo nadšeně vítáme Antonia Giovinazziho, který zaujme místo po odchozím Charlesi Leclercovi. Již jsme s ním spolupracovali v minulosti, kdy prokázal ohromný potenciál. Všichni máme veliké odhodlání a motivaci. Naším cílem je pokračovat v postupu vpřed a společně bojovat o bodované pozice.“

Kontakt pro média:

Maria Conti, vedoucí tiskového oddělení Alfa Romeo, maria.conti@fcagroup.com, tel.: +39 340 0848 008