Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio zlomila rekord okruhu Nürburgring ve své třídě a stala se nejrychlejším sériovým SUV 

  • Stelvio Quadrifoglio zajelo slavný okruh Nürburgring za 7 minut a 51,7 sekundy, což je nejrychlejší čas, jaký kdy zvládlo sériově vyráběné SUV
  • O mimořádné jízdní zážitky Alfy Romeo Stelvio Quadrifoglio se stará špičková technika včetně moderního stálého pohonu všech kol Q4, diferenciálu s vektorováním točivého momentu, systému CDC (Chassis Domain Control), motoru V6 2,9 l Twin-Turbo o výkonu 510 koní a hliníkových řadicích pák pod volantem
  • Modely Alfa Romeo nyní drží na Nürburgringu dva rekordy: Giulia Quadrifoglio jako nejrychlejší sériový čtyřdveřový vůz a Stelvio Quadrifoglio jako nejrychlejší sériové SUV

 

Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio získala titul nejrychlejšího sériového SUV na světě. Stalo se tak na slavném německém okruhu Nürburgring, kde stanovila nový čas na kolo. Jedná se o nejnovější úspěch v dlouhé závodní tradici slavného emblému Quadrifoglio a více než stoleté historii značky Alfa Romeo.

 

Vrcholný model Stelvio Quadrifoglio zajel tzv. Severní smyčku, dlouhou 20,8 km, v rekordním čase 7 minut a 51,7 sekundy. To je o plných osm sekund kratší čas než u dosavadního nejlepšího SUV.

 

Za volant vozu usedl Fabio Francia, stejný jezdec, který stanovil traťový rekord pro nejrychlejší čtyřdveřový sedan světa s modelem Giulia Quadrifogilo v čase pouhých 7 minut a 32 sekund. První SUV ve více než stoleté historii slavné značky tak naplňuje odkaz značky Alfy Romeo: má jedinečný italský design, nejmodernější motory s řadou technických inovací, perfektní rozdělení hmotnosti na jednotlivé nápravy, unikátní technická řešení a také excelentní poměr výkonu a hmotnosti.

 

Alfa Romeo Stelvio byla navržena s typicky italským nadšením, smyslem pro pečlivé zpracování a inovaci a je plně připravena pustit se na nejnáročnější silnice plné zatáček, jak napovídá její název zvolený po slavném horském průsmyku.

 

Špičková verze Stelvio Quadrifoglio důsledně využívá mimořádně lehké moderní materiály, které přispívají k ideálnímu rozdělení hmotnosti mezi nápravy v poměru 50:50. Na vrcholu třídy je torzní tuhost karoserie, mimořádně přímé řízení a naprostým unikátem v této kategorii vozidel je kloubový hřídel z karbonu.

 

Srdcem toho vysokovýkonného SUV je celohliníkový vidlicový šestiválec o objemu 2,9 l s 24ventilovým rozvodem, přímým vstřikováním paliva a dvojitým přeplňováním turbodmychadly s chlazením stlačeného vzduchu. Výkon 510 k a točivý moment 600 Nm je přenášen na všechna kola prostřednictvím standardně dodávaného stálého pohonu všech kol Q4. Převodovka je samočinná osmistupňová s extrémně krátkou dobou přeřazení: v režimu Race proběhne změna stupňů za pouhých 150 milisekund.

 

Alfa Romeo Stelivo Quadrifoglio dosahuje nejlepšího měrného neboli litrového výkonu ve své třídě.

 

Celohliníkový motor 2.9 V6 Twin-Turbo byl navržen v kompaktním uspořádání s úhlem válců svírajícím 90°, aby byl v souladu s novou lehkou platformu Alfy Romeo a přispěl k podstatnému snížení těžiště automobilu.

 

Vůz obsahuje také řadu unikátních prvků, které zlepšují jeho vlastnosti, například volič jízdních režimů Alfa DNA Pro se čtyřmi režimy včetně módu Race, diferenciál s vektorováním točivého momentu, adaptivní pérování s upravenou charakteristikou speciálně pro verzi Quadrifoglio a odpojování válců pro maximální úsporu paliva.

 

Příplatkové položky pro další zvýšení výkonnosti verze Stelvio Quadrifoglio zahrnují:

  • skořepinová závodní sedadla Sparco z ultralehkého karbonového kompozitu, zajišťující maximální boční podporu v ostrých zatáčkách díky zvýrazněným bočním opěrám, a navržená jako nejlehčí sedadla ve své třídě s dostatkem pohodlí i na dlouhé cesty;
  • vysokovýkonné karbon-keramické brzdy Brembo (CCM).

 

S vrcholným modelem Alfa Romeo Stelivo Quadrifoglio se italská automobilka rozhodla přijmout náročnou výzvu a vytvořit opravdový sportovní vůz, který se na rozdíl od konkurenčních SUV, nespokojí jen s užitkovými vlastnostmi. Vzniklo tak dokonalé spojení vysokého výkonu, prvotřídních jízdních vlastností, italského designu a špičkových konstrukčních řešení. K tomu se přidaly i vlastnosti typické pro tuto kategorii automobilů jako pohodlí a velký vnitřní prostor.

  
29. září 2017

29. září 2017

Poznejte Stelvio Quadrifoglio blíže.

zjistit více