ALFA ROMEO ZÍSKALA V ANKETĚ AUTONIS 2017 CENU ZA NEJLEPŠÍ DESIGN

Design značky Alfa Romeo znovu ohromil čtenáře renomovaného německého automagazínu auto motor und sport. V letošní soutěži Autonis o nejlepší automobilový design čtenáři zvolili Alfu Romeo za značku produkující vozy s nejlepším designem (das beste Autodesign des Jahres). Další ocenění si pak odnesla novinka v portfoliu italské značky, model Alfa Romeo Stelvio, a to za nejhezčí design v kategorii velkých SUV (das schönste Auto der Klasse große SUV).

 

Jde o významný milník pro značku Alfu Romeo: podruhé v řadě byla zvolena německými automobilovými fanoušky za lídra v oblasti designu. A vidět Stelvio – první SUV v historii značky Alfa Romeo – zvítězit ve své kategorii, podobně jako Giulii v loňském roce, je ohromnou satisfakcí pro náš tým designérů a rovněž ukazatelem, že jsme na správné cestě,“  komentoval úspěch v soutěži Klaus Busse, vedoucí oddělení designu FCA EMEA, při předávání cen ve Stuttgartu.

 

Během sedmnáctého ročníku soutěže Autonis tištěného magazínu a on-line verze auto, motor und sport hlasovalo celkem 16 602 čtenářů, kteří své hlasy přidělovali v deseti kategoriích. Model Alfa Romeo Stelvio byl zvolen více než polovinou hlasujících (50,5 %) autem s nejlepším designem roku a stal se vítězem kategorie velkých SUV. Již druhé vítězství Alfy Romeo jako značky s nejlepším designem roku pak zajistily hlasy 27,1 % čtenářů.

 

Turín, 29. září 2017