Alfa Romeo slaví 50. výročí legendárního vozu Alfa Romeo 33 Stradale

Tento kultovní vůz představuje dokonalou směs špičkových technologií, závodní mechaniky a jedinečného stylu. Alfa 33 Stradale letos slaví své 50. výročí. Tento skvělý model byl představen 31. srpna 1967 v předvečer italské Grand Prix formule 1 na okruhu v Monze, což bylo samo o sobě dokonalou demonstrací pouta mezi závodními a silničními modely značky. Toto pouto potvrzuje i štítek Quadrifoglio, legendární čtyřlístek, který poprvé použil Ugo Sivocci v roce 1923 a od šedesátých let představuje oficiální symbol vozidel Alfa Romeo s vysoce sportovními výkony, jakým je například i nová Giulia Quadrifoglio.

 

Praha, 5. září 2017  Nadčasový design modelu 33 Stradale vytvořený Francem Scaglionem a technologie odvozené přímo od modelu Tipo 33 činí z Alfy Romeo 33 Stradale jeden z nejpozoruhodnějších modelů značky, výjimečného člena rodiny vozidel, které vznikly, aby vítězily.

 

Tento vůz a celý projekt závodních vozidel 33, které značce Alfa Romeo přinesly dlouhou sérii úžasných vítězství, připomíná historické muzeum značky Alfa Romeo v Arese v rámci specializované expozice, jež mapuje historii, hlavní postavy a především úspěchy tohoto modelu.

 

Expozice začíná samotnými vozidly, konkrétně prototypem 33 Stradale, který je vystaven na prestižním místě před velkou světelnou instalací zobrazující DNA značky Alfa Romeo. Model 33 Stradale je dodnes uctíván za svou dokonalou rovnováhu mezi důmyslnou mechanikou a stylovou karoserií. Tato symbióza je hluboce zakořeněna v oblíbeném sloganu značky La bellezza necessaria, neboli nezbytná krása.

 

Expozice pokračuje pěti z 6 koncepčních vozidel odvozených od šasi 33, které jsou výtvory největších mistrů automobilového designu, modely Carabo, Iguana, 33/2 Speciale, Cuneo a Navajo. Následují závodní modely 33/2 Daytona, 33/3, 33 TT12 a 33 SC12 turbo. A nechybí ani řada dalších kapitol historie, která má od roku 1967 neustálý vliv na vývoj a konstrukci vozidel Alfa Romeo.

 

Expozice v historickém muzeu v Arese nese název „33 La bellezza necessaria" (33: Necessary Beauty) a bude otevřena každý den od 31. srpna v době od 10:00 do 18:00 hodin kromě čtvrtka, kdy je muzeum uzavřené.

 

Jedná se o první program muzea, který Alfa Romeo pořádá ve spolupráci s FCA Heritage, novým oddělením vyhrazeným pro propagaci historického dědictví italských značek skupiny FCA. Tento program je oslavou 50. výročí modelu 33 Stradale a potvrzuje těsné pouto s historií coby nekonečným zdrojem inspirace při vývoji nových modelů a při tvoření budoucnosti značky. Toto dědictví dává každému modelu Alfa Romeo zcela jedinečnou osobitost.