Alfa Romeo Giulia
 • Prehled
 • STYL
 • TECHNOLOGIE
 • HNACÍ ÚSTROJÍ
 • DYNAMIKA
 • EFFICIENCY
 • OBJEVTE NOVÉ EMOCE!
STYL

STYL

SMYSLUPLNÁ KRÁSA

Od počátku civilizace hledali tvůrci inspiraci v přírodě a lidské anatomii. Nejslavnější architektonické skvosty se tak mohou pochlubit optimální rovnováhou mezi tím, co potřebuje člověk, a tím, co je vyžadováno z hlediska konstrukce. A Giulia je maximálním vyjádřením tohoto jedinečného tvůrčího přístupu.

EXTERIÉR

SEBEVĚDOMÁ A BEZ ZBYTEČNOSTÍUN ALFA ROMEO

Design nové Giulie je čistý, bez výstřelků a krajností. Je velmi osobitý a vyznačuje se typickými rysy značky: ikonickou maskou ve tvaru trojlístku a agresivním designem kapoty a boků s výraznými blatníky. Rozsáhlé využití uhlíkového kompozitu pro střechu, kapotu, zadní spoiler nebo boční prahové nástavce propůjčuje Giulie závodního ducha. Architekturu vozu tvoří pohon zadních kol a dokonalé rozložení hmotnosti na nápravy, kokpit posunutý co nejvíce dozadu, dlouhá přední kapota a široká maska chladiče. Nic zde není nadbytečné. Vše je  v nejčistším, nezaměnitelném duchu Alfy Romeo.

INTERIÉR

ŘIDIČ JE V CENTRU VŠEHO DĚNÍ

Giulia je maximálním vyjádřením tvůrčího přístupu k designu, který se vyznačuje optimální rovnováhou mezi potřebou člověka, přírodou a konstrukčními zákonitostmi. Řidič nové Giulie je centrem všeho, je hlavním prvkem celého kokpitu, který byl navržen podle stejné filozofie jako karoserie. Interiér je minimalistický, využívá prvotřídní materiály jako uhlíkový kompozit a kůži a také technologie, které se podílejí na harmonickém vztahu člověka a stroje.

JEDINEČNOST

KDYŽ SE KRÁSA SPOJÍ S PODSTATOU

Detaily nové Giulie se v mnohém podobají těm, které nalezneme v supersportovních vozech. Ergonomická a ultralehká sedadla Sparco kombinují vyspělé technologie, špičkový komfort a příkladnou oporu těla.
Volant s červeným startovacím tlačítkem je čalouněný vysoce kvalitní kůží. Ergonomické ovladače, infotelematika a pozice za volantem se podílejí na dokonalé symbióze řidiče a vozidla, a to s jediným cílem: dosáhnout naprosto precizní ovladatelnosti a jedinečného požitku z jízdy.

 • STYL
 • EXTERIÉR
 • INTERIÉR
 • JEDINEČNOST
TECHNOLOGIE

TECHNOLOGIE

NEJMODERNĚJŠÍ INOVACE

Technologie nové Giulie byly vytvořené s cílem zvýšit výkon a poskytnout intenzivnější požitek z jízdy. Vztah člověka a stroje je zásadní filozofií všech inovací, které tak dokonale doplňují tělo, mysl a srdce řidiče. 

BEZPEČNOST

BEZPEČNOST

Nová Giulia kombinuje ryzí požitek z jízdy a ultimativní bezpečnostní systémy pro navození maximálního pocitu bezpečí a pohodlí řidiče i ostatních cestujících. Standardem všech verzí jsou systém varování před čelním nárazem (FCW) s autonomním nouzovým brzděním (AEB) a funkcí detekce chodců, sledování jízdních pruhů (LDW) a tempomat s omezovačem rychlosti.
Nabídku bezpečnostních prvků doplňují monitoring mrtvého úhlu (BSM) s detekcí křížení dráhy za vozidlem a zadní couvací kamera s dynamickým naváděním. 

IBS

SVĚTOVÁ PREMIÉRA NA AUTOMOBILOVÉM TRHU

U nové Giulie se ve světové premiéře představuje nový elektromechanický systém, který kombinuje systém kontroly stability a tradiční výkonné brzdy: integrovaný brzdový systém (IBS). Nejenže zaručuje významnou optimalizaci hmotnosti a snížení vibrací v brzdovém pedálu, ale i okamžitou odezvu. Tím zajišťuje rekordně krátkou brzdnou dráhu: ze stokilometrové rychlosti vůz zastaví na pouhých 38,5 metrech.

INFOTELEMATIKA

VÁŠEŇ VE VAŠICH RUKOU

Nová Giulia využívá zcela novou generaci infotelematického systému s 6,5palcovým displejem s vysokým rozlišením, rozhraním Bluetooth, vstupem USB a ovládáním na volantu.
Tato další ukázka dokonalého vztahu člověka a stroje je obsluhovatelná intuitivním otočným ovladačem Rotary Pad. Na přání lze vůz vybavit špičkovým infotelematickým systémem 8.8“ Connect 3D Nav s digitálním tunerem DAB a 7palcovým barevným TFT displejem mezi kontrolními ukazateli.
Nová Giulia může obsahovat také špičkový audio systém Sound Theatre, který přispívá k potěšení z jízdy 10 reproduktory včetně subwooferu. 

Nová Giulia využívá zcela novou generaci infotelematického systému s 6,5palcovým displejem s vysokým rozlišením, rozhraním Bluetooth, vstupem USB a ovládáním na volantu.
Tato další ukázka dokonalého vztahu člověka a stroje je obsluhovatelná intuitivním otočným ovladačem Rotary Pad. Na přání lze vůz vybavit špičkovým infotelematickým systémem 8.8“ Connect 3D Nav s digitálním tunerem DAB a 7palcovým barevným TFT displejem mezi kontrolními ukazateli.
Nová Giulia může obsahovat také špičkový audio systém Sound Theatre od společnosti Harman Kardon o výkonu 900 W, který je rozdělen mezi 14 reproduktorů, včetně dvou reproduktorů s prostorovým zvukem a jednoho subwooferu.

 • TECHNOLOGIE
 • BEZPEČNOST
 • IBS
 • INFOTELEMATIKA
HNACÍ ÚSTROJÍ

HNACÍ ÚSTROJÍ

SRDCE NOVÝCH EMOCÍ

Nová Giulia má na výběr ze dvou motorů, oba přeplňované a celohliníkové, které kombinují výkon, účinnost a nepřekonatelnou rovnováhu.  
Zážehový motor 2.0 nabízí výkon 200 k a 8stupňovou automatickou převodovku. Vznětový motor 2.2 se vyznačuje výkonem 150- nebo 180 k a v obou případech nabízí volbu mezi manuální šestistupňovou nebo automatickou osmistupňovou převodovkou. S cílem poskytnout progresivní odezvu bez typického turboefektu pracuje turbodmychadlo i v nízkých otáčkách a poskytuje vysoký točivý moment.

DYNAMIKA

DYNAMIKA

NEKOMPROMISNÍ POTĚŠENÍ Z JÍZDY

Pro vytvoření nezaměnitelného pocitu v duchu Alfy Romeo je zapotřebí vozu bez kompromisů, který vždy řidiči poskytne intuitivní a přesto bezpečný zážitek z jízdy. Nová Giulia není jen sedanem s velkou dynamickou účinností, ale také vášní a ryzím vzrušením. Tyto emoce pramení z mechanických specifik: z pohonu zadních kol, optimálního rozložení hmotnosti na nápravy, špičkového zavěšení kol a exkluzivní výkonové hmotnosti. 

RWD

POHON ZADNÍCH KOL
VZRUŠENÍ VYVÁŽENÉ DYNAMIKOU

Návrat k pohonu zadních kol v kombinaci s přesným a přímým řízením představuje ultimativní syntézu sportovnosti a komfortu pro ryzí potěšení z jízdy. Kokpit je posunutý co nejblíže zadním poháněným kolům a vyvažuje vpředu umístěný celohliníkový motor a karbonový hnací hřídel. Veškerá síla se přenáší na silnici při optimálním rozložení hmotnosti na nápravy.

NOVÉ ZAVĚŠENÍ KOL ALFA™ LINK

ROZPOUTEJTE VÁŠEŇ A MĚJTE VŠE POD PLNOU KONTROLOU

Nová Giulia je vybavena novým patentovaným uspořádáním zavěšení kol Alfa™ Link. Přední lichoběžníkové zavěšení s dvěma příčnými rameny udržuje přední kola v dokonale kolmé pozici vůči povrchu vozovky i v rychle projížděných zatáčkách, přispívá k přesnějšímu řízení a potlačuje nedotáčivost.
Zadní čtyř a půl prvkové zavěšení je schopné poskytnout nejlepší ovladatelnost ve třídě (příčnou přilnavost) a současně i špičkový komfort.

 

ALFA ™ DNA

VOLIČ JÍZDNÍ DYNAMIKY ALFA™ DNA
NASTAVTE NOVÉ EMOCE

Alfa™ DNA ovlivňuje parametry motoru a přizpůsobuje odezvu pedálu plynu, brzd, řízení, motoru a aktivního zavěšení Alfa™ Active Suspension (pokud je k dispozici) požadovanému jízdnímu stylu.
Dynamic: poskytuje ostřejší brzdění a odezvu řízení pro sportovní jízdu na silnici. 
Natural:
nastavení charakteristické komfortním odpružením pro dokonalou rovnováhu během běžného ježdění. 
Advanced Efficiency: maximalizuje úsporu energie a dynamickou účinnost.

 • DYNAMIKA
 • RWD
 • ALFALINK™
 • ALFA ™ DNA
EFFICIENCY

ÚČINNOST

INOVACE PRO VYNIKAJÍCÍ ÚČINNOST

Uhlíkový kompozit pro hnací hřídel a hliník pro kapotu, dveře, motor, zavěšení kol a brzdy: díky precizní inženýrské práci dosahuje nová Giulia optimálního rozložení na nápravy. Tato řešení se promítají do vyšší účinnosti a lepší jízdní dynamiky. Výsledkem je výrazná úspora paliva a redukce emisí. 

AERODYNAMIKA

NAVRŽENO VĚTREM

Nová Giulia dosahuje součinitele odporu vzduchu C0,25, a to díky velkému nasazení inženýrů při vývoji aerodynamiky a vyčerpávající práci v aerodynamickém tunelu. Ochrana podvozku a difuzor zlepšují proudění vzduchu pod vozidlem a řídí aerodynamiku v zadní části vozu, což přispívá k menšímu turbulentnímu proudění a větší dynamické účinnosti.

 • ÚČINNOST
 • AERODYNAMIKA
OBJEVTE NOVÉ EMOCE!

OBJEVTE NOVÉ EMOCE!

Na palubě Giulia s 360-stupňovým systémem je zaručeně zažijete.

Objevte jedinečné emoce, které Vám může nabídnout jen Alfa Romeo Giulia: umístěte si své sluchátka, zvyšte hlasitost a užijte si exkluzivní 360-stupňovým zážitek z jízdy.

Prozkoumejte 360 ° video